Bývanie

Rozhodli ste sa podnikať z domu? Zriaďte si domácu kanceláriu

Aj keď slovo „dovolenka“ v slovnom spojení „materská dovolenka“ je pre mnohé mamičky celkom ironické, nie je výnimočná ani situácia, keď žena práve počas materskej prehodnocuje svoju kariéru.

Základom je stôl, ale ešte predtým musíte vedieť, kde vaša domáca kancelária bude

Mnohé ženy na materskej dokonca začnú plánovať vlastné podnikanie. A prečo vlastne nie, veď v mnohých oblastiach sa v súčasnosti dá podnikať aj z domu. Rozhodne však v takom prípade budete potrebovať domácu kanceláriu. Ako si ju zariadiť?

V prvom rade je potrebné vybrať miesto, kde vaša domáca kancelária bude. Ak máte možnosť, vyčleňte si na ňu samostatnú miestnosť. Ak nie, môžete ju spojiť s obývačkou, prípadne so spálňou. Následne môžete tento pracovný kútik oddeliť od zvyšku miestnosti, napríklad knižnicou, či regálom, alebo aspoň opticky tapetou.

Základ každej aj domácej kancelárie tvorí kancelársky stôl. Musí mať dostatočne veľkú pracovnú plochu a ideálne aj úložný priestor pre vaše kancelárske potreby. A úplne najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte výškovo nastaviteľný stôl, vďaka ktorému budete môcť aspoň na chvíľu pracovať aj v stoji, čím uľavíte svojmu chrbtu.

Na ergonómiu treba myslieť aj pri iných súčastiach vašej domácej kancelárie

Kúpou výškovo nastaviteľného stola však dôraz na ergonómiu nekončí. Dôležité je mať aj ergonomickú stoličku, ktorá poskytne vášmu telu dostatočnú oporu aj keď budete na nej tráviť niekoľko hodín denne.

Preč sú časy, keď súčasťou každej kancelárie neodmysliteľne bola rôzna praktická kancelárska technika. Veľakrát nám už stačí jedine stolový počítač alebo notebook. Ale aj v prípade, že na prácu používate notebook, nezaškodí si k nemu kúpiť externý monitor s nastaviteľným sklonom a hlavne výškou. Z hľadiska ergonómie je totižto dôležité, aby ste mali obrazovku vo výške vašich očí.

Tip na záver? Kúpte si kvalitné slúchadlá s funkciou potlačenia okolitého hluku. Obzvlášť, ak nemáte vo vašej domácnosti miestnosť naviac, ktorá by vám poslúžila ako pracovňa a máte tak domácu kanceláriu zriadenú v obývacej izbe. Nebudú vás tak rušiť ostatní členovia domácnosti pri svojich bežných činnostiach.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com