Bývanie

Účinné spôsoby, ktoré vám pomôžu chrániť sa pred vírusmi

Koronakríza nás zužuje mesiace a každý z nás by uvítal, keby sa to už skončilo. Situácia sa však nielen u nás, ale aj v okolitých štátoch nevyvíja dobre a vyzerá to na veľmi ťažkú zimu.

Aby sme sa však chránili pred nebezpečnými vírusmi, musíme podniknúť určité opatrenia, ktoré nám pomôžu sa pred nimi chrániť.

Aké účinné spôsoby vám pomôžu chrániť sa pred vírusmi?

Dôkladná ochrana dýchacích ciest

Aj keď to možno počujete neustále, je potrebné na to upozorňovať. Mnohí ľudia totiž podceňujú ochranu dýchacích ciest a sú tak viac vystavení vírusom ako tí, čo sa poctivo chránia. Kým lekári a celkovo zdravotnícky personál má k dispozícii spoľahlivé respirátory, my by sme sa mali chrániť látkovými, či jednorazovými rúškami. Dôkladná ochrana dýchacích ciest je veľmi dôležitá, ak nechceme, aby nám vírusy ohrozovali imunitný systém. Práve nosové sliznice, ale aj ústna dutina sú bránou do nášho organizmu a preto by sa ich ochrana nemala podceňovať.

Nosenie rúšok pod nosom nie je efektívne. Práve cez nosové sliznice nám môže vírus preniknúť do organizmu.

Časté vetranie interiéru

Či už v zamestnaní, alebo v domácnosti, je nutné pravidelne meniť vzduch v interiéri. Aj keď vonku nemusí byť priaznivé počasie, výmena vzduchu je nutná, potrebná, ak nechceme, aby sa nám vírusy šírili v interiéri. V súčasnej dobe sa odporúča používať kvalitnejšie germicídne žiariče, ktoré dokážu zlikvidovať nielen vírusy, ale aj baktérie, či plesne. Sú neoceniteľným pomocníkom v domácnosti a budú neoceniteľným pomocníkom aj vtedy, keď sa pandémia skončí.

Ak nemáte takúto pomôcku, odporúčame vám objednávať germicídne žiariče a pravidelne ich používať.

Vetrať by sme mali nárazovo viackrát denne. Ak sa cíti niekto z vašich blízkych choro, vtedy sa odporúča častejšie vetranie priestorov, avšak pri vetraní sa neodporúča stáť pri otvorenom okne. Situáciu by to mohlo ešte viac skomplikovať.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  Nitiphonphat / Shutterstock.com