Deti Rodina

Aké hračky by ste mali kupovať svojim deťom?

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Dnešní rodičia ale svoje deti zahŕňajú množstvom hračiek a snažia sa robiť takmer všetko za deti. Práve táto výhoda nie je zrovna najšťastnejšia, na čo  upozorňujú viacerí odborníci.

Aké hračky by ste mali kupovať svojim deťom?

Elektrické motorky

Síce je to skôr hračka pre chlapcov, avšak elektrické autíčka môžete pokojne kúpiť aj dievčaťu. Každé malé dieťa túži mať motorku, alebo vlastné autíčko ako ich rodič a keďže sa blíži jar, pozrite si ponuku bezpečnejších elektrických motoriek a vyberte svojim ratolestiam práve takúto hračku. Elektrické motorky využijete pri jarných prechádzkach, ale ak máte aj veľkú záhradu, využijú sa aj tam.

Pri výbere tejto hračky je potrebné hľadieť hlavne na bezpečnosť.

Detské knižky 

Rozprávkových, obrázkových knižiek nikdy nie je dosť. Čítať by sme mali už malinkým dojčatám. Vzťah ku knižkám je potrebné budovať odmalička. Prvé knižky by mali byť obrázkové, pohyblivé. Postupne ale môžete nakupovať knižky, ktoré majú aj text.

Detské knižky patria medzi hračky, ktoré deťom treba kupovať, a to pravidelne. Jedná sa o hračku, ktorá rozvíja predovšetkým slovnú zásobu dieťaťa a trénuje jeho pozornosť.

Drevené stavebnice a drevené kocky

Stavebnice môžeme zaradiť aj ku kvalitným hračkám pre chlapcov, ale sú vhodné aj pre dievčatá. Drevené stavebnice sú pevné, vydržia a zároveň nie sú zdravotne nezávadné ako mnohé stavebnice z nekvalitného plastu.

Drevené stavebnice dokážu dieťa zabaviť na dlhšiu dobu. Sú navyše také kvalitné, že ich využijú aj mladší súrodenci.

Okrem drevených stavebníc odporúčame kúpiť aj drevené kocky. Vyhovujú všetkých bezpečnostným požiadavkám a môžu sa s nimi hrať aj najmenšie deti a neublížia si.

Elektrické motorky, detské knižky, drevené stavebnice a drevené kocky sú hračky, ktoré by ste mali svojim deťom jednoznačne zaobstarať.

 

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Juliya Shangarey / Shutterstock.com