Rodina

Rozhodli ste sa po materskej podnikať? Uľahčite si začiatky

Veľa žien sa počas materskej dovolenky obáva o svoju kariérnu budúcnosť. Návrat do pracovného kolotoča môže byť naozaj náročný. Sú aj ženy, ktoré sa do svojej práce už nevrátia. A jedným z (tých lepších) dôvodov je, že sa počas materskej rozhodnú začať podnikať.

Vlastnú s.r.o. môžete mať bez starostí

Aj keď toho, kto vymyslel slovné spojenie materská „dovolenka“, ženy moc v láske nemajú, keďže do dovolenky má materská ďaleko, môže sa stať, že si počas nej vymyslíte ambiciózny podnikateľský plán. Ako postupovať ak ho budete chcieť premeniť na realitu?

Ak ste sa rozhodli, že pred živnosťou uprednostníte založenie vlastnej spoločnosti, prvým krokom bude logicky zakladanie s.r.o. Najjednoduchším spôsobom, ako toto zvládnuť, je nechať si vlastnú s.r.o. založiť.

Stačí si vybrať spoločnosť, ktorá zabezpečuje zakladanie s.r.o., odkonzultovať s takouto spoločnosťou vaše požiadavky a predstavy a následne bude o všetko postarané. To znamená, že spoločnosť zabezpečí vypracovanie všetkých potrebných dokumentov a taktiež podanie na Obchodný register, Živnostenský register a Daňový úrad. Celé to trvá maximálne 2 týždne, počas ktorých sa budete môcť venovať ďalším prípravám na podnikanie.

A čo sídlo firmy?

Jednu vec však budete musieť vyriešiť. A to otázku sídla firmy. Každá spoločnosť totižto musí mať v Obchodnom registri zapísanú adresu svojho sídla. V prípade, že rozbiehate svoje podnikanie takpovediac „z domu“, zrejme (aspoň na začiatku) reálne priestory nepotrebujete a tak by boli zbytočnou investíciou.

V takýchto prípadoch máte dve možnosti. Zapísať si ako sídlo spoločnosti adresu svojho trvalého pobytu alebo využiť možnosť virtuálneho sídla. To vás bude stáť len niekoľko eur mesačne, čo je neporovnateľne menej, než v prípade, že by ste mali mať reálne priestory.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com