Krása

Ako bojovať proti akné? Jedine prírodnou kozmetikou

Snáď najrozšírenejším kožným ochorením je akné, pričom danému problému je potrebné prispôsobiť tiež starostlivosť. Veľmi dôležité je držať sa niekoľkých základných pravidiel – nevysúšať pokožku nevhodnou kozmetikou, odstraňovať prebytočný maz a udržiavať póry čisté. Jedine tak urýchlite liečbu aknóznej pokožky. Výsledky sa nedostavia hneď po týždni, je nevyhnutné, aby ste boli vytrvalí, pretože jedine tak vám prírodná kozmetika prinesie vytúžené ovocie.

Buďte k pokožke jemní a šetrní

Mastná pleť so sklonom k tvorbe akné vyžaduje dôkladné, ale jemné čistenie. Používajte len bavlnené tampóny, ktoré pleť nijako nedráždia. Pri nanášaní krémov používajte pokojne len prsty, ale nezabudnite si predtým ruky umyť, aby ste na pokožku nepreniesli nejaké nečistoty. Zabudnite na pleťové vody s chemickými prísadami, ktoré zoženiete bežne aj v supermarketoch. Lepšou voľbou je prírodná nočná anti akné pleťová voda, ktorá je založená na čisto prírodnej báze. Zároveň je antiseptická a protizápalová. Dokáže vyhladiť pokožku a zabrániť tvorbe vyrážok.

Okrem pleťové vody by vo vašom arzenálu nemal chýbať prírodný lekársky krém proti akné, ktorý je priamo určený na mastnú pleť s akné. Obmedzuje veľké póry a reguluje mastnotu.

Zmeňte svoju životosprávu

Pokožka reaguje aj na skladbu vášho jedálnička. Určite sa oplatí zamerať sa tiež na vašu životosprávu. Vyplňte jedálniček zdravými potravinami, ako sú zelenina, ovocie, mäso, ryby, vajcia, orechy a semienka. Ideálne je jedlo vo forme, ktorá sa čo najviac podobá tomu, ako sa jedlo vyskytuje v prírode, teda čo najmenej spracované. Pamätajte na to, že napríklad zemiaky zdravé sú, ale hranolky už nie.

Pozrite sa teda, aká prírodná kozmetika na akné by vám nemala chýbať, nakúpte si zdravé potraviny a pustite sa do boja proti akné. Síce je to beh na dlhú trať, ale za zdravú a čistú pokožku zmeny stoja, nemyslíte?