Krása

Ako mať dokonalé obočie

Bezchybný make-up ešte neznamená, že budete vyzerať dokonale. Obočie v tejto súvislosti totiž hrá veľmi dôležitú úlohu. Rozhodne by malo byť pekné, malo by mať jednotnú farbu a tiež by malo byť dokonale upravené.

V prvom rade, a to je základ, si obočie vytrhajte a to do rovnakého tvaru

Aby ste mala rovnako vytrhané obočie, tak ho trhajte súčasne. Začnite od špičky obočia na ľavej strane, pokračujte špičkou obočie na strane druhej a takto pokračujte až ku koncu. Ak máte obočie nerovnomerné, tak ho domaľujte ceruzkou na obočie a vykreslite vďaka nej rovnaký tvar u oboch obočia.

Dôležité je mať ani nie široké a ani nie úzke obočie, ale tak akurát. Všetkého veľa škodí, a preto dbajte na to, aby ste sa nevymykala hustotou svojho obočia.

Dosť často si tiež obočie palíc a domaľovávate si ho celé. Niekomu trhanie totiž vôbec nerobí dobre a po vytrhanie sa pruh, kde boli chĺpky odstránené, sfarbí dočervena a opuchne.

Ak sa budete chystať do salónu, tak vedzte, že za to zaplatíte, ale nie zas toľko. Záleží na tom, aký salón si vyberiete a ako husté je vaše obočie. Suma, ktorú by ste za toto mala zaplatiť, sa pohybuje medzi 2 – 4 Euro. Obočie si tu tiež môžete nechať dofarbiť.

Sú ženy, ktoré nechcú riešiť domalovaný obočia každý deň a tak si nechajú urobiť permanentný make-up, ktorý za nich vyrieši každodenné starosti s obočím. Vďaka permanentnému make-upu sa prebudíte každý deň dokonale nalíčená a nemusíte sa o nič starať. Pravda je však tá, že to trošku bolí a že budete musieť túto krátkodobú bolesť prekonať.

Aký tvar obočia je ideálny?

Zistíte to pomocou dvoch ceruziek, jednu priložíte k okraju nosa smerom pes vnútorný kútik oka smerom nahor. Druhou ceruzku priložte tiež k nosu, ale smerujte jej cez vonkajší kútik oka. To čo presahuje, to vytrhajte. Tvar obočia je individuálna, mala by ste sa čo najviac priblížiť prirodzenému tvaru obočia.

Ak sa chystáte nechať si urobiť permanentný make-up, tak môžete mať obočie úplne iné, než to, ktoré ste mali doteraz, najprv si ale nakreslite, ako by na vás obočie vyzeralo, pretože vás môže veľmi výrazne zmeniť.