Krása

Ako sa zbaviť gélových nechtov

Nosíte gélové nechty, ktoré sú samozrejme pekné, nalámať sa, ak sú kvalitne a dobre urobené a vydrží aj 5 týždňov krásne upravené a nalakované. Nastala však situácia, kedy nechty potrebujete odstrániť. Môže sa stať, že idete na operáciu, kde nechty byť nesmú, alebo sa vám pod necht dostala pleseň a tá ju musí liečiť, prípadne nemáte financie na to chodiť každý mesiac na doplnenie.

Dôvodov prečo zložiť nechty je veľa, ako sa teda zbaviť gélových nechtov? Nechty si môžete dať dole sama doma a to pomocou pilníka. Pilník by mal byť papierový a veľa drsný. Odstránenie vykonávajte šetrne a pilujte len gél, alebo akryl. Neponičí pilníkovaním svoje nechtové lôžko.

Vaše nechty budú veľmi tenké a poničené, treba im dať výživu, ktorú kúpite buď v lekárni, alebo v drogériách. Než nechty odrastú a budú opäť zdravé, starostlivo sa o ne starajte. Rozhodne nečakajte, že ich budete môcť mať dlhé. Naopak nechty do tej doby než odrastú skracujte čo najviac.

Ak si na odstránenie gélových nechtov netrúfate sama, odstráni vám ich za poplatok v salóne, v ktorom ste si ich nechala urobiť. Urobia to veľmi šetrne, ale taktiež platí, že nechty budú potrebovať nejaký ten čas poriadne vyživiť, pretože budú poničené.

Ak zastávate názor, že si nechty musíte na čas nechať odstrániť, aby sa vám uzdravili, je to nezmysel, ak plánujete gélové nechty po tej mať znovu, opäť sa ich kvalita zhorší, ale to vás nemusí zas až tak trápiť, pretože gél z nich spraví nechty veľmi pekné.

Nemáte Ak teda vyložene zdravotné problémy ako je napríklad pleseň, potom si pokojne nechty nechajte ďalej a majte je krásne a udržiavané. Ak chcete mať nadobro už len vaše nechty, budú aj po odrastú vaše nechty pekné a bezproblémové, ide o to, sa o ne chvíľu dobre starať a nakúpiť si nechtové kôry a výživy.