Krása

Blefaroplastika – a pohľad tigra je späť!

Ovisnutá koža očných viečok, unavené oči, konštantne smutný a ospalý výraz? Kde je ten dravý a zvodný pohľad, ktorý ste mali zamlada? Žiadny strach, môžete ho mať veľmi rýchlo späť, pomôže vám operácia očných viečok!

Ble, bla, bla, čo? Za tým bláznivým slovom blefaroplastika sa skrýva veľmi jednoduchá vec – korekcia očných viečok. Možno si vravíte, že dnešný svet už nemá úroveň, keď existujú ľudia, ktorí sú až tak veľkí perfekcionisti, že sa vrhnú na operáciu očných viečok. Vedzte však, že takáto operácia je vo väčšine prípadov veľmi dobrý nápad a prináša mnoho výhod. Prvým a hlavným dôvodom, prečo sa ľudia rozhodujú pre korekciu očných viečok, je ich výzor. Pribúdajúcimi rokmi sa viečka jednoducho vyťahajú, začne na nich ovísať koža, čo nevyzerá dobre. Okrem estetických nevýhod, kedy vám táto ovísajúca koža očných viečok privodí nie veľmi lákavý výzor neustále ospalého, znudeného a smutného človeka, majú ovísajúce očné viečka aj funkčné nevýhody. Nielen, že unavene vyzeráte, ale sa tak aj často cítite, nehovoriac o možných bolestiach očí a iných problémoch. A to všetko len kvôli obyčajnej koži na viečkach. Čo teda s tým?

Nielen pre hviezdy

Plastické operácie sa stali známymi najmä vďaka hollywoodskym hviezdam, pre ktoré je plastická chirurgia často druhým domovom. Plastická chirurgia sa však medzičasom stala a stále stáva čoraz prístupnejšou pre väčšinu ľudí a absolvovať ju môže každý. Rovnako je na tom aj operácia očných viečok. Jedná sa o bežný zákrok, nemusíte byť žiadna hviezda s šesťciferným príjmom, aby ste na ňu mohli pomyslieť. Ak teda pociťujete problémy spojené s očnými viečkami, nečakajte, riešenie je na dosah.

Ako to prebieha?

Operácia očných viečok je relatívne jednoduchý zákrok, na ktorý sa zdravý pacient nemusí nejako špeciálne pripravovať. Príznaky ovisnutých viečok sa zväčša prejavujú okolo 40. roku života, po podstúpení operácie je viditeľné zjavné omladenie výzoru tváre. O tom, že zákrok je skutočne nenáročný, hovorí aj skutočnosť, že je vykonávaný pri lokálnej anestézii. Zákroku predchádza konzultácia s lekárom, samotný zákrok je bezbolestný, trvá asi hodinu v prípade, že sa rozhodnete len pre operáciu horných viečok, ak je potrebná korekcia aj dolných viečok, dĺžka zákroku sa predĺži asi na 2 hodiny. Pri zákroku sa odstráni prebytočná koža z viečok, prípadne sa zredukujú aj tukové vačky. Po zákroku sa nemusíte obávať viditeľnej jazvy, tá je totiž situovaná v mieste prirodzenej ryhy oka, pre vonkajší svet je tak prakticky neviditeľná. Po operácií sa na koži objavujú modriny a opuchy, ktoré trvajú obvykle okolo 2-3 týždňov, nenáročnú prácu však môžete vykonávať už 3 dni po operácií. Ak hľadáte kliniku, kde takúto operáciu vykonávajú, núka sa vám klinika Eveclinic. Zverte svoje viečka do rúk profesionálom a opäť si užívajte mladé oči!