Krása

S chudnutím neponáhľajte, budete tak bližšie k úspechu

Možno ste si tiež dali predsavzatie, že s nástupom nového roka začnete chudnúť. Väčšina z nás nasadí abnormálne, rýchle tempo, drží diétu, trénuje prehnané kvantum cvikov a trávia hodiny v záprahu v posilňovni, alebo doma. Ak však nasadíte prehnane rýchle tempo, je veľmi pravdepodobné, že ho dlho neudržíte. Preto je lepšie stanoviť si nižšie ciele a rozdeliť si cestu chudnutie na menšie, zvládnuteľné kúsky.

Aby ste boli úspešní

Rozhodne by ste mali zmeniť svoj životný štýl. Ten so sebou totiž nesie práve dôvody, prečo sú ľudia tuční. Stravujú sa nezdravo, neurobia si čas na seba, ako na cvičenie, tak na odpočinok a venovanie sa sami sebe. Málo spánku, mysle aj telo stále v strese a práve stres je motorom, ktorý ženie veľkú časť populácie k jedlu. Jedlom sa ukľudňujeme a priberáme …

Stravovanie má svoj poriadok

Aj keď to počujeme každú chvíľu v televízii, či rádiu, skutočne musíme jesť pravidelne. Nevynechávame raňajkách, pretože tá naštartuje náš metabolizmus, naše spaľovanie hneď od ranných hodín a vďaka tomu telo chudne. raňajkovať b
Za deň by sme mali zjesť päť porcií jedla. Samozrejme, tí ktorí vykonávajú fyzicky náročnú prácu, si môžu dovoliť výdatnejšie jedlo, než tí, ktorí pracujú hlavou, alebo jedlo navyše. Rozdiel je aj v tom, ako dlhý je váš deň. Ak idete do postele až okolo dvanástej hodiny v noci, je nezmysel, aby ste jedli posledné jedlo v 17 hodín. Pravidlo hovorí, že by sme mali posledné jedlo zjesť dve hodiny pred spánkom.

Riaďte sa radou našich babičiek, že raňajky zjedz celú, o obed sa podeľ s priateľom a večeru venuj nepriateľovi. Berte to obrazne, ale ako vodítko je to veľmi ukážkovej.

K večeru už nejedzte ovocie, ktoré obsahuje veľa cukru. Vyberte si jedlo bohaté na bielkoviny, doprajte si zeleninu.

Pohyb je viac než nutný

Nečakajte výsledok len vďaka úprave alebo obmedzenia vášho jedálnička. Oveľa rýchlejšie schudnete vďaka správnemu pohybu. A tiež samozrejme vyrysuje svoje proporcie, spevníte telo a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Ak navštívite posilňovňu, alebo fitness centrum, môžete si nechať poradiť odborníkom, ktorý vie zostaviť plán cvičenia priamo pre vás. Zo začiatku môže dohliadať na správnosť vykonávaných cvikov a opraviť vás v prípade potreby, aby bolo cvičenie čo najúčinnejšie.

Keď pôjdete na chudnutie pomaly, zmierite sa s pár kilogramy za mesiac a nebudete počítať každý centimeter, iste sa vám podarí schudnúť do veľkosti, ktorú ste si vysnívali.

Berte cvičenia ako relax, nájdite si druh športu, ktorý vás bude baviť a nebudete ho brať ako za trest. Cvičíte Ak doma, môžete u cvičenie sledovať televíziu, počúvať rádio, rozprávať sa s rodinou. Tak vám bude cvičenie príjemne ubiehať a ani nespoznáte, že už cvičíte 45 minút.