Móda Rodina

Čoho sa držať pri výbere detského oblečenia?

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Už počas tehotenstva sa budúci rodičia poctivo pripravujú na príchod dieťatka a kupujú potrebnú výbavičku.

Súčasťou výbavičky pre dieťa je aj oblečenie. Čoho sa držať pri výbere detského oblečenia, či už pri bábätku, alebo aj pri starších deťoch?

Kvalitný materiál

Základom pri výbere detského oblečenia je kvalita materiálu. Pri výbere detského oblečenia si ako prvé všímajte materiál. Ak budete oblečenie kupovať v obchode, nebojte sa oblečenie si ohmatať. Materiál musí byť mäkučký, príjemný. Ak ale nakupujete cez internet, všímajte si v popisku z akého materiálu je oblečenie. To vám aj napovie, či oblečenie vydrží množstvo praní, čo je pri deťoch úplne normálne, alebo sa po jednom opraní znehodnotí – roztiahne, roztrhne, poprípade vybledne. Kvalitné detské oblečenie je oblečenie, ktoré je vyrobené z kvalitnej 100% bavlny (poprípade 100% organickej bavlny), mušelínu, či napríklad ľanu.

Objednávajte kvalitné detské oblečenie pokojne aj z internetu. Výber je tam podstatne väčší ako vo väčšine kamenných predajniach.

Menej je niekedy viac

Kvalitný materiál je to najdôležitejšie, čo by ste mali zohľadňovať pri kúpe detského oblečenia. Netreba sa ale „utrhnúť“ z reťaze a nakupovať bezhlavo, navyše nekvalitne. V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac a oplatí sa investovať do pár kvalitných značkových kúskov detského oblečenia.

Medzi obľúbené a zároveň kvalitné značky oblečenia patrí španielska značka Mayoral. Viete, že pôvodne sa táto značka zameriavala len na predaj ponožiek? Po čase sa však táto značka začala zameriavať aj na predaj oblečenia a stala sa z nej veľmi luxusná a zároveň vyhľadávaná značka detského oblečenia.

Nenakupujte toho veľa. Najmä pri bábätkách stačí pár kvalitných ľahko kombinovateľných kúskov, ktoré vydržia aj časté pranie. Samozrejme, na doma stačí lacnejšie oblečenie. Materiál však musí byť príjemný aj pri domácom oblečení, pretože nezabúdajme, detská pokožka je jemná a treba ju chrániť nielen dobrou detskou kozmetikou, ale aj oblečením šetrným k detskej pokožke.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com