Zdravie

Fit ako v mladosti? Nejde len o vzhľad, ale aj o fungujúci organizmus

Čas sa podpíše na každom z nás. A mamy by určite pridali, že okrem času aj výchova detí. Nič s tým nespravíme, starnutie sa prejaví u každého. U niekoho možno neskôr, ale prejaví. A nejde len o vzhľad.

Problémy s pečeňou?

Čo sa týka krásy, existuje množstvo spôsobov, ako oklamať čas. I keď je potrebné si dávať pozor na to, aby sa to s týmito „spôsobmi“ nepreháňalo, majú totižto potom skôr opačný efekt a rozhodne sa nedá hovoriť o zachovaní krásy.

Vyzerať mlado je však jedna vec, ale cítiť sa mlado a mať organizmus, ktorý funguje ako by ste mala stále 20, to už je o inom. Našťastie aj v tomto si môžete pomôcť. Ako? Vhodnými doplnkami stravy.

Napríklad známy Pestrec mariánsky je skvelou pomocou ak chcete, aby bola vaša pečeň v absolútnom poriadku. Popravde, účinnejšia bylina na regeneráciu pečene ani neexistuje. Pestrec mariánsky naštartuje vaše trávenie a účinne detoxikuje črevný trakt.

Chcete, aby bol váš organizmus v top forme?

Ak však hľadáte komplexnejšiu pomoc, ktorá bude pozitívne vplývať na viac častí vášho organizmu, poskytne vám ju prospešná Maca. Z tejto malej rastliny sa postupom rokov stala obľúbená superpotravina vhodná aj pre moderné ženy.

Má množstvo pozitívnych účinkov. Posilňuje imunitu, pamäť, znižuje stres, podporuje psychickú výkonnosť. Zároveň však má pozitívny vplyv aj na fyzickú výkonnosť, keďže zvyšuje vytrvalosť a výkon. Ak je teda posilňovňa vašim druhým domovom, Maca by sa mala stať doplnkom vašej stravy, keďže efektívne pomáha pri zvyšovaní svalovej hmoty, zdravom rozvoji svalstva a jeho posilnení.

Maca dobre vplýva aj na reprodukčné zdravie. Úpravou hladiny hormónov pomáha pri frigidite žien. Nie nadarmo sa o nej hovorí aj ako o „peruánskej modrej tabletke“. Veď treba tie pozitívne účinky na organizmus nejako využiť, no nie?

Zdroj obrázka:

Autor: Prostock-studio / Shutterstock.com