Rodina

Kupuješ auto?

Uvažuješ nad kúpou auta? Možno mi dáš za pravdu, že je lepšie prefinancovať kúpu auta lízingom ako si minúť všetku hotovosť. Riešila som niečo podobné pred nedávnom tiež. Kúpili sme si domov nové auto. Riešili sme to ako väčšina. Operatívny lízing auta alebo hotovosť. Chceli sme ísť aj na dovolenku tak sme si nechceli minúť všetky peniaze.

Financovanie lízingom

Na internete som našla spoločnosť Hertzlease, ktorá poskytuje operatívny lízing. Našla som jednoduchú tabuľku, kde som zadala všetky údaje potrebné na vypracovanie cenovej kalkulácie lízingu. Trvalo to len malú chvíľu. Vyplnila som tam malinko osobných údajov a údaje o mojom novom aute. Vyhovuje mi takéto veci riešiť online. Nemusím nikam chodiť a vyriešim to s kávou v ruke pri počítači. Sedím si pohodlne na sedačke v obývačke a riešim čo potrebujem. Presne takto to mám rada.

Na webe som našla, že mi v čo najskoršom čase zašlú ponuku lízingu pre moje auto. Áno volala som ho už vtedy moje auto. Aj keď sme ho ešte nemali. Vedela som, že to čoskoro vyriešime a už bude veľmi rýchlo moje auto doma pri nás. Pôjdeme s ním na dovolenku a budeme sa tešiť celá rodina. Netrvalo dlho a cenová ponuka bola doma.

Dovolenka s novým autom

Začala som baliť na dovolenku. Priateľ sa ma pýtal, prečo balím všetky tie veci. Vravím mu: „Prišla ponuka. Tam je na stole. Mne sa páči. Ty pôjdeš po auto. Ja to pobalím. Vyspíme sa a ráno vyrazíme na dovolenku.“ Nemal silu oponovať. Len mi stihol povedať, že musíme vydržať, lebo auto treba ešte poistiť a zariadiť kopec vecí na cestu. Nevadí pobalené sme mali. Odišli sme asi o tri dni. Našťastie sme išli ku známym, tak nás nesúril nástup do hotela.

Dovolenka sa vydarila. Poriadne sme oddýchli. Auto slúži doteraz a uvažujeme nad ďalším. Som spokojná ako to dobre klaplo. Všetko ako som naplánovala.