Krása

Micelárna voda alebo detské vlhčené obrúsky – čo je lepšie pre vašu pleť?

Starostlivosť o pleť je súčasťou dennej rutiny každej modernej ženy. Najmä mamičky budú určite súhlasiť s tvrdením, že pri deťoch veru neostáva veľa času nazvyš. Občas ani na čistenie pleti nie…V takýchto prípadoch mnohé ženy siahajú po rýchlych riešeniach, prosto improvizujú. Napríklad s detskými vlhčenými obrúskami.

Čistenie pleti detskými obrúskami

Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, zdajú sa byť detské obrúsky skvelou vychytávkou. Sú určené pre čistenie citlivej pokožky bábätiek a pri tejto činnosti naozaj excelujú. Mnoho ľudí si povie: „Keď sú obrúsky vhodné pre citlivú detskú pokožku, potom iste budú vyhovovať aj mne!“ No je to naozaj tak?

Všetky ženy, ktoré bojujú s citlivou pokožkou či akné, venujú čisteniu svojej pleti zvláštnu pozornosť. Použitie detských obrúskov za účelom čistenia pleti však nemusí priniesť požadovaný účinok. Pleť sa môže po ich použití podráždiť a nepríjemne vysušiť. Okrem toho, detské obrúsky nepôsobia pri odstraňovaní make-upu zďaleka tak dobre. Použili ste obrúsok na tvár a ten ostal čistý – hm, vaša pleť asi nebola taká znečistená. Chyba! Detský obrúsok pleť dospelej ženy nikdy dobre nevyčistí, zvyšky make-upu akurát zatlačí do pokožky, v dôsledku čoho sa po čase môžu upchávať póry.

matka.sk_bioderma-sk_com_01

Čistenie pleti micelárnou vodou

Micelárna voda je určená na čistenie a hydratovanie pleti. Zloženie micelárnych vôd overenej značky je pomerne jednoduché, bez pridaných dráždivých látok. Jeho základ tvoria drobné molekuly zvané micely, ktoré na prebytočnú mastnotu a nečistoty na povrchu pleti pôsobia doslova ako magnet; nasajú ich a nepustia späť.

Ďalšou z výhod micelárnej vody je, že pôsobí len na povrchu kože, nepreniká do jej hlbších vrstiev a teda rešpektuje ochrannú vrstvu, ktorá je pre pokožku prirodzená. Prípravok je vhodný pre v zásade akýkoľvek typ pleti, vrátane zmiešanej, mastnej i veľmi suchej a citlivej. Skvele čistí a upokojuje pokožku, dokonca aj tú, ktorá bojuje so zápalom či akné. Micelárnou vodou môžete oplachovať tvár, prípadne čistiť navlhčeným tampónikom. Netreba tlačiť, produkt funguje aj pri jemnom zaobchádzaní.

A víťazom sa stáva…

Micelárna voda je jednoznačným víťazom. Má vynikajúce čistiace vlastnosti, pričom pokožke žiadnym spôsobom neublíži. Ak ju chcete vyskúšať, vsaďte na overenú kvalitu. Sensibio H2O od Biodermy je prvou dermatologicky testovanou micelárnou vodou. Prípravok je zvlášť vhodný pre citlivú pleť, pretože pomáha pri obnove hydrolipidických vrstiev kože. Podráždenie, ktoré často spôsobuje nešetrné čistenie, je pri používaní tejto micelárnej vody absolútne minimalizované. Ak chcete svoju pokožku dôkladne vyčistiť a zároveň hydratovať, skúste micelárnu vodu Sensibio.