Zdravie

Nenechajte sa paralyzovať koronavírusom. Pripravte sa na tretiu vlnu

S príchodom nových mutácií, britskej, juhoafrickej či brazílskej, je príchod tretej vlny koronavírusu istý. Je vaša domácnosť na ňu pripravená? Bude treba ešte viac posilniť ochranu pred vírusom.

Bežné jednorázové rúška už nemusia stačiť. Stále sú dobrou ochranou v domácnosti, keď chceme elimitovať riziko nákazy medzi príbuznými. Zopakujme si ale, že rúško chráni pred nákazou predovšetkým naše okolie. Náš samotných chránia predovšetkým nanorúška a samozrejme respirátory FFP2 (a tiež FFP3). Určite noste naďalej rúška, ale zadovážte si aj účinnejšie moderné nanorúška, ktoré majú vyššiu účinnosť ako tie bežné.

Nekupujte však žiadne čínske výrobky. Kvalitné nanorúška z Liberca, od našich českých susedov, sú dostupné aj u nás. Vyrábajú sa v meste textilu, kde sídli prestížna Technická univerzita Liberec známa svojou Textilnou fakultou. NANO certifikované rúško CUBO FFP3 sa dnes môže pochváliť tým, že ide o najúčinnejšie nanorúško na trhu. Využíva patentovanú technológiu nanovlákien, poskytuje ochranu FFP3 a vyrába sa v Českej republike z certifikovaného českého materiálu.

NANO rúško CUBO z Liberca ponúka zachytenie vírusov a baktérií až 99,9%, čo zodpovedá ochrane odpovedajúcej FFP3. Účinnosť rúška je až 12 hodín. V rúšku sa výborne dýcha a je plnohodnotným partnerom respirátorom v danej triede ochrany.

Stále častejšie sa skloňuje nutnosť vyššej ochrany

S príchodom britskej a ďalších nákazlivejších mutácií sa stále častejšie skloňuje povinnosť začať používať ochranu v triede FFP2, predovšetkým FFP2 respirátorov. V Nemecku sa táto povinnosť už zavádza, v Českej republike sa o nej taktiež vážne uvažuje. Akonáhle k tomu dôjde, môže nastať nedostatok týchto ochranných prostriedkov. Zadovážte si ich včas. Sú vhodnou ochranou v prípade výskytu nákazlivejších či smrtnejších mutácií koronavíru.

Nezabudnite si doplniť ani klasické prostriedky ochrany

Stále platí zásada: umývať si ruky a dezinfikovať. Vhodnú dezinfekciu v malom balení by sme si mali nosiť vždy v kabelke. Hodí sa ju mať v aute v prístrojové doske. Do auta sa hodia aj dezinfekčné obrúsky. Väčšie balenie si držte doma. Doplňovať z neho môžete to malé vreckové, ale používajte ho aj na dezinfekciu domácich povrchov, nákupu, či došlej pošty a balíkov. Účinná dezinfekcia by mala byť doma vždy po ruke celej rodine.

Dôležitá je aj ochrana tela. Môže ísť o štít na tvár, ale tiež ochranné rukavice. Jednorazové vinylové rukavice používajte napríklad pri nákupoch. V e-shope Preventiko.sk kúpite taktiež zaujímavé pohotovostné balíčky 3v1, obsahujúce nano rúško, nitrilové rukavice a dezinfekčný vlhčený obrúsok. Je to ideálna výbava pre vaše deti, ale aj záložné vybavenie, ktoré si necháte v aute, aby ste ho mali kedykoľvek po ruke. A vaše deti by si ho mali doma fasovať ako desiatu. Aj keď skontrolujte si, či im stále lepšie nesedia detské rúška.

Dezinfikujte modernou technikou

Neviete, ako bezpečne a účinne čistiť a dezinfikovať rôzne predmety, ako sú perá, okuliare, mobilný telefón, kľúče, ale aj opakovane použiteľné respirátory? Kúpte si UV-C sterilizačný box. Ten behom piatich minút zlikviduje vírusy, baktérie a dokonca aj plesne. Likviduje tiež pachy, čistí kozmetické náradie aj veci pre deti – hračky, cumlíky, dojčenské fľašky apod. Ide o malé zariadenie, ktoré môžete mať stále u seba. UVC sterilizátor sa vojde do kabelky a je účinnou ochranou proti Covid-19.

Na dezinfekciu väčších priestorov a miestností sa hodí germicídna UV-C lampa s ozonizérom. Germicídna lampa Preventiko slúži k dezinfikovaniu priestorov až do veľkosti 60 m2. Hodí sa na dezinfekciu obytných miestností, kancelárií aj interiéru automobilu. Likviduje až 99,9 % baktérií, vírusov, vrátane koronavírusov, likviduje tiež plesne a ďalšie alergény. Dezinfikuje pomocou ultrafialových lúčov a je dokázané, že likviduje aj Covid-19. Pri dezinfekcii nesmú byť v miestnosti ľudia, zvieratá ani rastliny. K prístroju sa dodáva diaľkové ovládanie. Podľa veľkosti miestnosti stačí na dezinfekciu 15 až 60 minút. Ponúkaná lampa má životnosť až 8000 hodín.