Krása

Perfektné opálenie krok za krokom

Dosiahnuť dokonalé opálenie nie je vôbec také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Treba dbať na viacero momentov a ísť pekne krok za krokom, pretože prípravy na opaľovanie začínajú už niekoľko hodín pred tým, než vôbec vyjdete na pláž.

Osprchovať, oholiť, vyčistiť

Čistá a dokonalé hladká pokožka predstavuje perfektný povrch na vytvorenie dokonalého opálenia. Pomôže zaistiť, aby bolo opálenie rovnomerné a pokožke umožní absorbovať dostatok olejov, krémov na opaľovanie a zvlhčovačov, ktoré pred, pri či po opaľovaní budete využívať.

Faktor 10 až 15 pri prvom opaľovaní

Takýto relatívne nízky faktor vám nezabráni v opálení, no môže pomôcť predchádzať bolestivým popáleninám. Odfiltruje viac ako 90% slnečných lúčov, čo je len o málo menej ako odfiltrujú prípravky s oveľa vyšším faktorom ochrany. Kvalitná kozmetika na opaľovanie vám pomôže vybudovať základnú vrstvu opálenie bez toho, aby ste sa za pár minút premenili na červeného raka.

matka.sk_bioderma-sk_com_01

Nanášanie s dostatočným predstihom

Krémy na opaľovanie si nanášajte aspoň hodinu, no ideálne dve hodiny pred tým, než vyjdete von. Pamätajte však, že jedno nanesenie opaľovacieho krému vás neochráni po celý deň. Preto vrstvu obnovujte každé tri-štyri hodiny, prípadne zakaždým, ako vyjdete z vody a osušíte sa uterákom.

Počúvajte svoje telo

Slnko a teplo môžu rýchlo doviesť organizmus až k dehydratácii. Uistite sa preto, že počas opaľovania dodržiavate pravidelný pitný režim. Pite aspoň tri deci vody každú hodinu tak, aby ste nikdy nemali pocit smädu. Závraty, bolesti hlavy, pocity letargie a svrbivá, bolestivá pokožka značia, že ste to s opaľovaním prehnali, prípadne že ste zanedbali pitný režim. V takomto prípade by ste sa okamžite mali presunúť do tieňa.

Ako si udržať dokonalé opálenie čo najdlhšie?

Existuje niekoľko základných pravidiel, pri dodržiavaní ktorých nemusíte mať strach, že by vaše ťažko získané opálenie zmizlo v priebehu pár dní. Tieto pravidlá pomôžu udržať vašu pokožku pružnú a vo forme, ktorú chcete.

a) Po opaľovaní sa osprchujte a naneste hydratačný krém. Je to dôležité, pretože pot, krém a nečistoty, ktoré sa na pokožke zhromažďujú, môžu spôsobiť upchatie pórov. Okrem toho, opaľovanie vysušuje pokožku – vlažná alebo studená sprcha ju revitalizuje a pomôže v nej udržať vlhkosť.

matka.sk_bioderma-sk_com_02

b) Hydratujte dvakrát denne, pretože vlhká pokožka je zdravá pokožka. Okrem toho, suchá pokožka odráža slnečné lúče.

c) Exfoliáca je základ. Odstraňujte odumreté kožné bunky aspoň trikrát týždenne a zlepšíte tak nie len textúru vašej pleti, ale zaistíte tiež, že vaše opálenie bude hladké a lesklé.

d) Akonáhle dosiahnete opálenie, ktorý chcete, znížte intenzitu opaľovania na dva, nanajvýš trikrát týždenne. Príliš veľa dobrého môže byť na škodu a ak sa budete opaľovať často a dlho, skončíte s pokožkou, ktorá bude pripomínať koženú kabelu.