Rodina Tehotenstvo

Stravovanie v tehotenstve? Dnes je to hračka!

Ste stratená zo všetkých tých rád o tom, čo by ste počas tehotenstva mala konzumovať a čo nie? Neviete si zostaviť jedálniček, ktorý by obsahoval všetky potrebné vitamíny pre tehotné? Nezúfajte, je tu jednoduché riešenie!

Vyhýbať sa jedlám, ktoré sú kyslé. Odpustiť si tak musíte svoje obľúbená paradajky a citronádu si tiež asi nedoprajete. Nekonzumovať ťažké jedlá a tepelne neupravené mäso, to sa asi dalo čakať, ale tiež je to celkom slušný škrt v jedálničku. Radšej ani nepomyslieť na chuťovo výrazné potraviny ako cesnak a čili. Pokračovať by sme mohli donekonečna, nuž, jedálniček tehotnej ženy nie je žiadna výhra. Problémom ale nie je samotná skutočnosť, že si nemôžete dopriať svoje obľúbené jedlá, ako to, že vďaka obmedzenému jedálničku prichádzate o mnoho látok, ktoré sa nachádzajú práve v zakázaných jedlách. Tehotné ženy sa tak často stretávajú s mnohými zdravotnými ťažkosťami, ktoré súvisia s nedostatkom určitých vitamínov a minerálov. Vitamíny a minerálny ale nie sú potrebné len pre zdravie matky, ale aj bezproblémové tehotenstvo a dojčenie. Ako ich teda dopĺňať?

S doplnkami stravy je výživa v tehotenstve hračka!

Áno, práve doplnky stravy sa rýchlo, jednoducho a bezpečne postarajú o to, že vaša výživa v tehotenstve bude obsahovať všetky potrebné látky. Jedným z prípravkov je doplnok stravy MamaDHA. Ako môžete vyčítať z jeho názvu, základom je DHA – kyselina z omega3. Tá prispieva k správnej funkcii zraku a mozgu. Podporená je kyselinou listovou, jódom, vitamínom D a horčíkom, čo sú základné a najdôležitejšie prvky, ktoré ako tehotná žena potrebujete prijímať. Výhodou prípravku MamaDHA je skutočnosť, že neobsahuje potenciálne nebezpečné látky, ako napríklad vitamín A a železo, na ktoré môže telo tehotnej ženy reagovať rôzne, preto ich predpisuje gynekológ. Teda, ak ste tehotná žena a hľadáte funkčný a bezpečný doplnok stravy, už ďalej nehľadajte, je tu MamaDHA!