Deti Rodina

Strávte so svojim deťmi veľa času aj v prírode

Keď na nás doľahne únava a náš organizmus nám dáva najavo, že potrebujeme vypnúť, zapíname počítač a hľadáme lokalitu, kde by sme si mohli vyložiť nohy, neriešiť absolútne nič a vychutnávať si prítomný okamih.

Nezabudnuteľný zážitok

Pravidelné odreagovanie v podobe dovolenky pomôže nášmu organizmus viac, ako ste si mysleli. Mnohí z vás možno namiesto leňošenia ďaleko od domova uprednostňujú adrenalínové športy. Každý z nás má iný názor na spôsob oddychovania. Viete však, že najväčší relax vám môže poskytnúť príroda? Taká nočná prechádzka s termovíziou bude pre vás neuveriteľný zážitok, najmä pre vaše ratolesti.

Choďte im príkladom

Práve deti by mali tráviť väčšinu svojho voľného času v prírode. Keď im však nepôjdete príkladom a budete mať averziu k prírode, vaše dieťa sa bude riadiť podľa vás. Ak vás vytáča to, že vaše dieťa namiesto trávenia času v prírode trávi čas pri počítači, musíte urobiť dôležitú zmenu, a to, začnete podnikať spoločné rodinné výlety pokojne aj do okolitej prírody. Naša krajina má množstvo zákutí, ktoré vás nadchnú a prinesú vám do života viac pozitív ako negatív. V prírode však musíte rešpektovať pravidlá. Dieťa musíte naučiť, že nesmie robiť hluk, musí si vážiť všetko, čo sa v prírode nachádza. Taký menší test si môžete spraviť napríklad na domácom nano akváriu. Vášmu dieťaťu musí byť jasné, že rybičkám nesmie ublížiť, vyberať ich, hádzať im zvyšky jedla.

Čím skôr začnete, tým lepšie

V akváriu budú kamene. Tie však dieťa nesmie vyberať a následne ich hádzať do akvária späť.

Keď naučíte dieťa vážiť si zvieratká a prírodu už v rannom veku, uvidíte, že vaši potomkovia budú v dospelosti milovať prírodu.