Rodina

Vankúš na kojenie zabezpečí dokonalý relax pre vás a vaše dieťatko

 

V minulosti ho ženy nemali, a napriek tomu boli schopné nakŕmiť svoje bábätko. Reč je o vankúši na kojenie, ako často nesprávne hovoríme, ktorý slúži ako na dojčenie, tak i tehotnej mamičke na relaxáciu.

Prečo si zaobstarať vankúš na dojčenie

Možno vy by ste si takúto „zbytočnosť“ nikdy nekúpili, určite by ste vankúš na dojčenie využívali, už keď vám ho niekto podaroval. A ste šťastná žena, ak vám tento zázrak dala nejaká iná mamička ešte v čase, keď svoj malý poklad nosíte pod srdcom. Hoci sa o tehotenstve často vraví ako o najkrajšom období v živote ženy, iba tie, čo to skutočne zažili, vedia, že okrem krásnych zážitkov si z neho odniesli aj spomienky na bolesti krížov, svalov či bezsenné noci, keď neboli schopné vypátrať polohu, v ktorej by sa im ležalo najpohodlnejšie. S vankúšom na dojčenie sa tento problém ľahko vyrieši, pretože vďaka špeciálnemu tvaru si ho budúca mamička vie umiestniť pod bruško alebo stehná, a tak prichádza skutočná úľava. Len čo sa vrátite z pôrodnice, odhalíte aj iné prednosti vankúša na dojčenie, a čím bude dieťatko ťažšie, tým viac budete po ňom siahať.

 

Čaj, vankúš na dojčenie a spokojné dieťatko

Chvíle, keď dieťatko dojčíte, upevňujú vaše vzájomné vzťahy. Je to vaša milá povinnosť, a preto by kŕmenie bábätka nemalo byť zo strany matky vnímané ako strata času či čisté nepohodlie. Je množstvo spôsobov, ako si dojčenie spríjemniť. Ak vám nestačí hľadieť na spokojnú tváričku vášho drobčeka či hladkanie jeho drobných prštekov, pokojne si pri dojčení prečítajte časopis, obľúbenú knihu alebo si zatiaľ prelistujte novinky na internete a popíjajte pri tom obľúbený nápoj, vďaka ktorému sa vám vytvorí viac mliečka. Aby to bolo komfortné pre obe strany, dieťatko musí byť vhodne uložené vo vašom náručí a vaša ruka by mala byť schopná vydržať občas aj tých 20 minút dojčenia, či kŕmite materským, alebo umelým mliečkom. Zapriahnite do procesu kŕmenia ten krásny vankúš na dojčenie, čo je zaoblený presne ako telíčko vášho bábätka, dožičte mu pohodlie pri papaní a vaše rameno odbremeňte od váhy maličkého. Čím bude väčšie, tým bude ťažšie udržať ho pri „zdroji“. Samozrejmosťou vankúšov na dojčenie je odnímateľný poťah, ktorý sa dá v prípade znečistenia oprať. Okrem dojčenia je možné vankúšik použiť i na relaxovanie bábätka po jedle. Udrží ho v mierne zvýšenej polohe a dožičí mu lepší prehľad o tom, čo sa deje v miestnosti.