Zdravie

Čo je tejpovanie a aké prináša výhody? Toto by ste o ňom mali rozhodne vedieť!

Počuli ste už niekedy o tejpovaní? Pravdepodobne neraz a ak aj nie, nevadí. V tomto článku vám totiž prinášame všetky potrebné informácie, ktoré by ste mali poznať. Povieme si aj o najčastejších výhodách a benefitoch tejpovania a aj o tom, ako ho správne používať. Tak, poďme na to!

Už dávno neplatí, že tejpovanie podstupujú len športovci. V súčasnej dobe totiž môže ísť, napríklad na tejpovanie kolena, každý človek, ktorý má s danou oblasťou problém. Samozrejme, dobré je, ak máte odporúčanie od lekára, prípadne ho o to môžete požiadať. Tejpovanie rôznych častí tela je však dostupné úplne pre každého, a to bez akýchkoľvek rozdielov. Preto nemusíte byť vrcholovým športovcom, aby ste mohli tejpovanie podstúpiť.

Tejpovanie a jeho charakteristika

V prvom rade si povieme niečo o tom, čo to vôbec tejpovanie je. Tape v preklade znamená páska. Tá je vyrobená z bavlny, prípadne biobavlny, a to je výhodou tejpovania. Vďaka tomu totiž nepoškodzuje a nejakým spôsobom nedráždi pokožku tela. Tejpovanie vyniká veľkou elasticitou a odolnosťou. Slúži na spevnenie svalstva, napríklad pri rôznych zdravotných problémoch. Je vynikajúcim nástrojom a napomáha celému telu, napríklad pri úrazoch, chronických ochoreniach alebo po operácii.

Podporuje kĺby a svaly

Medzi najväčšie výhody tejpovania patrí najmä skutočnosť, že výrazne dokáže podporiť a posilniť kĺby a svaly. Práve preto sa používa na spevnenie problematických častí tela, na zvýšenie odolnosti počas aktivity či na ochranu kĺbov a svalov. Jednoducho povedané, tejpovanie slúži ako akási ochranná bariéra, ktorá dokáže podporiť jednotlivé svaly.

Samozrejme, základom všetkého je aj správne nasadenie. To by ste si mali dať spraviť u fyzioterapeuta, prípadne ortopéda. Jednoducho u niekoho, kto sa v danej oblasti vyzná.