Zdravie

Vysoký krvný tlak ako vážny zdravotný problém: prečo vzniká a ako ho liečiť?

V súčasnej dobe postihuje vysoký krvný tlak veľkú časť populácie po celom svete. Najčastejšie ide o mužov v strednom a pokročilom veku. Aké sú dôvody vzniku vysokého krvného tlaku, tzv. hypertenzie a aké sú možnosti liečby?

Je známe, že vysoký krvný tlak vzniká najčastejšie v súvislosti s nezdravým životným štýlom. Teda, ak sa dostatočne nehýbete a konzumujete viac kalorické a tučné jedlá, automaticky sa u vás zvyšuje riziko vzniku vysokého krvného tlaku.

Dôvodom môže byť aj genetická predispozícia, stres či iné psychické poruchy. Vysoký krvný tlak je však veľmi nebezpečný. Dôvodom je práve skutočnosť, že tento zdravotný problém vedie aj k ďalším komplikáciám, ako je zlyhanie obličiek, hluk v ušiach či alergická reakcia.

Viac pohybu a zdravého jedla

Ak sa chcete vyhnúť vysokému krvnému tlaku, prípadne ho chcete upraviť do zdravej hladiny, mali by ste určite zvážiť zdravý životný štýl. Čo to však znamená? Potrebné je dostatočne sa hýbať a jesť jedlá plné živín, vitamínov a minerálov. Vyhnite sa ťažkým jedlám a sladkostiam. Tie totiž vedú k obezite, ktoré zvyšujú riziko vzniku vysokého krvného tlaku.

Žiadny stres

Aj keď je to občas náročné, stresu by ste sa mali oblúkom vyhýbať. Zaraďte preto do svojho harmonogramu meditačné cvičenia, ktoré slúžia na uvoľnenie psychiky a celého tela. Zachovajte si psychickú pohodu a nepripúšťajte si všetko k telu. Budete sa tak cítiť oveľa lepšie.

EeSystem ako skvelá voľba

Hypertenzia sa najčastejšie lieči liekmi, ktoré však majú množstvo vedľajších účinkov. Preto je skvelým riešením EeSystem. Ide o bezbolestnú a neinvazívnu metódu, ktorá je skutočne efektívna a dokáže upraviť krvný tlak. Táto metóda má jasný cieľ – stimulovať bunky a tkanivá, uvoľniť napätie vo svaloch či podporiť relaxáciu tela.