Zdravie

O rybom tuku ste už určite počuli. S čím môže pomôcť aj vám?

Nie nadarmo sa hovorí, že zdravie je najdôležitejšie a keď sme zdraví, ostatné príde samo. Dôležitosť pevného zdravia si totiž často uvedomíme, až keď oň prídeme. Avšak vtedy už môže byť neskoro.

Čomu vďačí rybí tuk za svoje účinky?

Preto je dôležité posilnenie imunity a celková prevencia. Našťastie máme v súčasnosti v tomto smere široké možnosti aj vďaka rôznym výživovým doplnkom. „Stálicou“ medzi takýmito doplnkami je aj rybí tuk.

Možno teraz krčíte nos, ale rybí tuk je naozaj prospešný. Vďačí za to vysokému obsahu omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Ďalej v ňom majú zastúpenie vitamíny A, D a E, ktoré sú taktiež dôležité. Toľko „teória“, ale čo „prax“? Aké má rybí olej účinky pre ľudský organizmus?

Ako je rybí tuk prospešný?

Rybí tuk pozitívne ovplyvňuje zdravie kardiovaskulárneho systému, zlepšuje činnosť mozgu a aj stav pokožky. Okrem toho pozitívne vplýva aj na náš psychický stav, takže môže byť užitočný aj v prípade úzkosti, depresie, či stresu.

Niektoré štúdie naznačujú, že rybí tuk je nápomocný aj pri redukcii hmotnosti. Podieľa sa aj na budovaní svalovej hmoty, podporuje športový výkon a znižuje riziko zranenia, čo sú vlastnosti, ktoré ocenia všetci, ktorí pravidelne športujú.

Na záver ešte treba zdôrazniť, že podobne ako pri iných výživových doplnkoch, je potrebné sa riadiť niekoľkými pravidlami. V prvom rade pri kúpe rybieho tuku dbajte na kvalitu. Rozhodne nekupujte lacné pochybné produkty. Taktiež si treba uvedomiť, že žiadny výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Prísne treba dodržiavať odporúčané dávkovanie a na záver ešte jedna rada: urobíte len dobre ak sa o užívaní rybieho tuku (a iných doplnkov) najskôr poradíte so svojim lekárom.

Zdroj obrázka:

Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com