Bývanie

Ako sa menia okná? Takto prebieha montáž plastových okien!

 

Doslúžili vám vaše staré okná a plánujete ich výmenu, neviete však, ako taká montáž nových okien vlastne prebieha a na čo sa pripraviť? Pozrite sa, ako sa montujú plastové okná Salamander!

Okná sú mimoriadne dôležitou súčasťou našich obydlí, bez ktorých by sme sa jednoducho nezaobišli. Majú na starosti prepúšťať slnečné svetlo a teplo do interiéru, umožniť nám výhľad von, ale zároveň čo najlepšie izolovať interiér našej domácnosti od exteriéru. Práve funkčné vlastnosti okien sú tak dôležité, staré okná, ktoré zle izolujú a kondenzuje sa na nich voda, predstavujú celkom vážny problém. Ak sa už aj vaše staré okná blížia ku koncu ich životného cyklu, mali by ste začať uvažovať nad ich výmenou za nové, modernejšie a technicky vyspelejšie okná. V dnešnej dobe sú to práve plastové okná, ktoré sú najpopulárnejšou voľbou, samozrejme, stále máte na výber aj drevené okná, väčšina z nás však bez zbytočných úvah vyberie plast. Tým máte za sebou prvý bod výmeny okien, teda rozhodnutie sa, aký typ okna vlastne chcete. Nie je to však len o materiáli, pred samotným zameraním okien musíte s firmou, ktorá vám bude okná meniť, prediskutovať aj členenie okien, ich otváranie a ďalšie základné faktory. Tým bude prvá časť výmeny okien za vami.

Nemusí to byť vôbec náročné…

Po výbere správnych okien a zameraní nasleduje tá náročnejšia časť, teda samotná montáž plastových okien. Väčšina ľudí sa práve tejto časti bojí, je totiž sprevádzaná rachotom, vŕtaním, kúdolmi prachu a neporiadkom. Všetko to však závisí od firmy, ktorá bude montáž plastových okien vykonávať. Pred montážou by ste každopádne mali zabezpečiť jednoduchý prístup k oknám, vytvoriť okolo nich dostatok priestoru, zabezpečiť prísun vody a elektrickej energie. Vo vašom záujme by ste si mali igelitovými fóliami zakryť všetko, čo v okolí okien máte, prach z vŕtania a výmeny sa totiž dostane všade. Samotná montáž spočíva v odmontovaní starých okien, príprave priestoru na montáž nových okien a následnej montáži nových okien. Celý tento proces je dosť zložitý, vy ho však ovládať nemusíte, stačí montáž plastových okien zveriť firme, ktorá vám ich spoľahlivo namontuje a zabezpečí všetko, čo sa výmeny okien týka. Napríklad aj odvoz a ekologickú likvidáciu starých okien. Plastové okná Salamander vám napríklad spoľahlivo namontuje a o všetko sa postará firma Cedera, ktorá sa zameriava najmä na okolie Bratislavy. Tak nečakajte a nechajte si svoje staré okná vymeniť za nové aj vy!