Deti

Ako vyberať oblečky pre dojčatá

Nákup pre nastávajúce bábätko pre vás môže byť sakra orieškom, keď ešte neviete, ako čo chodí a aké oblečky vášmu bábätku najlepšie zaobstarať. Sú to veci, ktoré sme nikdy nenakupovali a tak aj premýšľame o tom, či nakupujeme dobre. V prvom rade, nekupujte nič na tržnici, ale vyberte si obchod, ktorý je kvalitný.

Pokožka bábätka je veľmi citlivá a ak sa chcete vyhnúť podráždeniu, tak kupujte iba 100% bavlnené oblečenie. Vynikajúce vlastnosti majú tiež oblečky z bambusového vlákna, ktoré sa novo objavili aj u nás. Najviac sa z bambusu predávajú osušky, ale aj plienky. Pri nákupe berte ohľad to, že je potrebné dbať na to, aby ste svoje bábätko obliekli veľmi ľahko a ľahko ho tiež vyzliekli. Vyberajte také oblečenie, ktoré dostanete ľahko cez hlavičku.

Úzke veci okolo krku sa vám budú obliekať ťažko. Uvedomte si, že bábätko budete obliekať niekoľkokrát denne a preto by oblečenie nemalo byť príliš zložité a nemalo by mať zbytočne veľa gombíkov, zipsov a cvočkov. Ak premýšľate o veľkosti oblečenia, tak tých naozaj najmenších nakúpte skutočne len malé množstvo, budete ho totiž mať len na pár dní.

Bábätká rastú veľmi rýchlo, a tak nie je potrebné vyhadzovať peniaze za odevy, ktoré len ťažko únos. Musíte premýšľať realisticky a vedieť, že nie je potreba všetkého mať nadbytok a vyhadzovať za to peniaze, ktoré sa vám práve v tejto dobe, budú neuveriteľne hodiť. Pokojne si nakúpte oblečenie aj zo second handu. Tieto kúsky väčšinou nebývajú až tak opotrebované, pretože je veľmi skoro rodičia vymení za väčšie.

Veľmi obľúbené sú kúsky, keď dieťa má oblečok nejakého zvieratka, alebo kedy sa v oblečení podobá štýle svojho rodiča. Na niektoré kúsky ale zabudnite a začnite ich používať až o niečo neskôr. Myslíme tým džínsy, sukne, ozdobné pančušky a podobne. Džínsy budú vášmu dieťaťu nepohodlné. Sukienky potom áno, ale dôležitý je opäť zvoliť príjemný materiál a pančušky tiež voľte podľa typu materiálu.