Deti

Čo kúpiť najmenším, aby sa skutočne bavili a hračka je zaujala?

 

Blíži sa oslava narodenín vášho synovca, vnučky alebo napríklad dcéry? V tom prípade sa určite oplatí popremýšľať, aký darček zvoliť, aby z neho malo dieťatko skutočnú radosť. A nielen ono, v okamihu, keď venujete hračku, ktorá bude skutočne baviť, vďační vám budú aj rodičia alebo tí, ktorí sa o neho starajú.

Bábätká – farebnosť a rôzne materiály

Ak sa pozrieme na hračky pre najmenšie deti, siahnuť môžete po rôznofarebných, pruhovaných, bodkovaných, krúžkatých, kockovaných … prevedeniach. Práve pestrofarebnosť a doslova strakaté poňatie hračky je pre bábätká zaujímavými. Najmenšie deti ešte nemajú zrak úplne zaostrený, nerozoznávajú jemné farebné tóny, preto je nadchne práve treba maňuška či plyšové hrkálku z čiernobiele pruhované látky.

Zaujme je aj doplnenie hračky o drsnú látku, zapracovanie plastového „zrkadla“, šuštivý igelit vnútri látkovej knižky alebo napríklad v oušcích maňušky a mnohé ďalšie. Hračky musia byť ľahké a dobre uchopiteľné do rúk.

Divé dvouleťáci, tříleťáci, ktoré nechcú sedieť

O kategóriu ďalej som deti o rok dva staršie. Väčšinou sú plné života a ocenia hračky, ktoré im dopomôžu byť ešte rýchlejší, uskákanější alebo hlasnejší. Takýmto deťom urobíte určite radosť kolobežkou, odrážadlom, prvým kolom a to nielen chalanom, ale aj dievčatkám. Rovnakú radosť môže urobiť kočík s bábikou, domáce spotrebiče, vďaka ktorým si deti budú pripadať rovnako dôležito, ako rodičia a budú sa môcť aktívne zapojiť do pomoci pri varení alebo napríklad oprave nábytku.

Predškolské deti sa chcú tiež hrať

Predškolákom máme tendencie dávať knižky, pomôcky do školy, zošity pre pilovanie a zjemňovanie jemnej motoriky, uvoľnenie ruky a koncentrácie. Aj tieto deti sú však stále hravé a veľkú radosť im urobíte spoločenskou hrou, kartami, loptou, dievčatká uvítajú švihadlo, cez ktoré sa budú učiť skákať. Ak máte doma kutila alebo dievčatko, ktorá má rada ručné práce, využite ich zvedavosti a vyberte stavebnicu, s ktorou sa dajú vytvárať elektrické obvody, ktoré svietia, zvoní, púšťa vrtuľku ventilátora, alebo kúpte box pre bádateľov a nechajte rast kryštály v plnej ich kráse. Dievčatá uvítajú hobby sadu k tvorbe náramkov priateľstva, modurit pre výrobu dokerací alebo napríklad tavnú pištoľ, s ktorou za vašej pomoci vyrobí krásne ozdôbky nielen do izby, ale do celého interiéru.

Ako dievčatá, tak aj chlapcov zaiste potešia aj detské bicykle a odrážadlá.

Voľte darčeky s rozmyslom, aby boli nielen cenovo dostupné, ale zvlášť plnili tú správnu funkciu – bavili deti a prinášali im radosť.

Voľte darčeky s rozmyslom, aby boli nielen cenovo dostupné, ale zvlášť plnili tú správnu funkciu – bavili deti a prinášali im radosť.