Deti Rodina

Ako vybrať detské plienky? Toto sú naše odporúčania!

Už sa neviete dočkať vášho bábätka a pripravujete mu všetky potrebné produkty? V tom prípade by ste rozhodne nemali zabudnúť ani na plienky. Vytvorte si dostatočnú zásobu, pretože práve plienky sa zvyknú rýchlo míňať. Je to pochopiteľné a preto myslite aj na vhodný výber.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké plienky vyberiete pre vaše dieťa a na čo si dať pozor? Pravdepodobne nie. Siahli ste hneď po prvým, ktoré ste videli v reklame v televízii. To je však veľká chyba. Pri výbere by ste totiž mali myslieť na viacero dôležitých parametrov. Aby sme vám to však uľahčili, prinášame vám stručný zoznam toho, na čo si dať pozor. Neváhajte sa inšpirovať, určite sa vám to zíde pri výbere tých správnych plienok.

Ekologická stránka

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že klasické plienky nie sú pre prírodu vôbec bezpečné? Preto by ste mali siahnuť po takých, ktoré sú vyrobené z prírodného materiálu. V tomto prípade ide napríklad o bambusové plienky, ktoré vynikajú ekologickou stránku. Sú ľahko recyklovateľné a sú maximálne príjemné aj pre vaše bábätko.

Vybrať si tak môžete materiál, akým je bambus, poprípade nájdete v ponuke aj viacero iných variant. Rozhodne to však v žiadnom prípade nepodceňujte, neoplatí sa to.

Komfort pri nosení

Veľmi dôležitým parametrom je najmä to, ako sa vaše dieťa pri nosení plienok nosí. Nemali by mu byť totiž príliš malé, ale ani príliš veľké. Preto si na výbere veľkosti dajte obzvlášť záležať. Okrem iného, určite by ste mali zakúpiť nohavičkové plienky. Sú totiž veľmi komfortné a vaše bábätko ich bezpochyby ocení.

Taktiež záleží na sacej schopnosti, ktorá by mala byť veľmi dobrá. Predsa len, nie je dobré, ak by vášmu bábätku niečo pretieklo na telo. Vybrať si môžete aj od spoločnosti ekomarket.sk, ktorá vyniká predajom týchto výrobkov.