Bývanie

Batoľatá, tínedžeri, rodičia: Sprievodca výberom novej postele

Vo svete obchodu platí pravidlo, že množstvo dôvodov na kúpu nového tovaru je rovné počtu kupujúcich. Okrem dôvodov však existuje aj veľa podnetných inšpirácií, ktoré vás privedú ku kúpe dokonalej postele. Do ktorej skupiny by ste sa priradili vy?

Najlepšia posteľ na svete

Konečne nastal čas zamávať dospelým deťom a sledovať, ako si zakladajú vlastné rodiny a domácnosti. Teraz sa už konečne môžete sústrediť na seba. Čím ste starší, tým viac oddychu potrebujete – ak máte prespať ešte tretinu života, potrebujete spať čo najlepšie – a čo viac, keďže ste ostali bez detí, je pravdepodobné, že na dobrý odpočinok budete mať veľa dôvodov.

Ak rozpočet nie je vašou prvou prioritou, vchádzate do veľkého sveta postelí s neuveriteľnými vlastnosťami. Chcete niekde schladiť šampanské? Hotovo. Matrac na zastavenie chrápania? Hotovo. Nabíjacie porty pre váš smartfón? Multimediálny systém? Ventilácia? Hotovo, hotovo a hotovo. Je tu dokonca aj magnetické plávajúce lôžko v hodnote jeden a pol milióna eur, ak máte peniaze na spálenie.

Pre väčšinu z nás, našťastie, stále existujú luxusné postele za primeranú cenu. Skúste sa opýtať odborníkov, tí vám radi pomôžu s výberom postele, matraca a roštov.

Chceme byť spolu

Či ste sa k sebe nasťahovali ako manželia alebo len na skúšku, vašou prirodzenou potrebou je spať na rovnakom lôžku. Problém je v tom, že pravdepodobne na výbere postele šetríte, pretože ste buď na začiatku kariéry, zariaďujete si nový domov alebo žijete v podnájme.

Bude ťažké váš presvedčiť o nejakej väčšej investícii, ale uvážte, nič vás nenaštartuje lepšie ako nová posteľ. Nová posteľ s rozmernými lôžkami zlepší nielen vaše pohodlie a krátke noci, ale aj váš utužujúci sa vzťah.

Pri ideálnom lôžku ešte musíte brať do úvahy priestor – je možné, ako sme spomínali, že žijete v priestore, ktorý nebude vašou konečnou stanicou. Preto treba premýšľať, či sa posteľ hodí aj do iného priestoru.

Spoločné bývanie môže symbolizovať aj čas, keď sa chcete usadiť a založiť si rodinu. Zatiaľ čo niektoré spoločnosti vyvinuli postele, ktoré vám pomôžu so spánkom počas tehotenstva, existujú aj odborníci, ktorí vám poradia, ako zmeniť spánkové návyky počas tehotenstva. Dokonca vám poradia, ak to bude potrebné, ako usporiadať nábytok tak, aby ste otehotneli.

Mladé rodiny

Rodičia s malými deťmi nemajú čas motať sa po obchodoch a zháňať nové postele pre malé deti. A už vôbec nemajú čas venovať sa sami sebe a zháňať lôžka pre seba samých.

Skúsme si v krátkosti spraviť malý výskum, aby ste mali istotu, že ste svojim deťom kúpili to najlepšie na trhu.

V prvom rade sa uistite, že detské postele budú pasovať do detskej izby- nielen veľkostne, ale aj farebne a z pohľadu bezpečnosti. Môžete si vybrať spomedzi spojených lôžok, ktoré sa dajú rozkladať na menšie. Nemusíte tak kupovať nové postele – vyspí sa nej batoľa aj tínedžer.

Je dôležité zvážiť aj výber postele zo zdravotného hľadiska. Zrejmým základom sú antialergické materiály, ktoré sa zároveň ľahko čistia. Správny detský matrac by mal slúžiť aj ako pracovný priestor, priestor na hry a trampolína. Zároveň by však mal poskytovať útulné miesto na spanie.

Rodiny s väčšími deťmi

Všetci vieme, že výchova a zabezpečenie detí je drahým biznisom. Keď ste ich už ošatili, nakŕmili a vzdelali, môže sa zdať, že kúpa novej postele je luxusnou nadstavbou.

Aj tínedžeri však potrebujú poriadny a zdravý oddych, hoci ich noci sú čoraz kratšie. Spomeňte si, ako ste aj vy museli po troch-štyroch hodinách vstať a fungovať doma, v škole, na brigáde. Nová posteľ m zároveň dodá lepší pocit vlastného priestoru, ich osobnej zóny. O to viac, ak sa s nimi pred kúpou novej postele poradíte.

Presun z detskej postele do dospeláckej je pre každé dieťa výnimočným momentom, keď si už začína tvoriť priestor podľa vlastného vkusu a tým rozvíja svoju osobnosť. Pri rozhovore s odborníkom a po porade s tínedžerom riešte najmä veľkosť postele, možnosť očistenia a sumu za novú posteľ.

Závislí na zdraví

Zdravie a spánok idú ruka v ruke a celé jedno odvetvie zdravého životného štýlu, ktoré sa prednedávnom dostalo do módy, na nás nalieha, aby sme pred spaním jedli vhodné jedlá, aby sme vyberali správne prírodné liečivá a doplnky pre zdravší spánok a výberom vhodného matraca zabránili bolesti chrbta.

Či však už ste frutarián, mäsožravec alebo na diétnej strave, všetci máme menší alebo väčší záujem o svoje zdravie. Existujú postele, ktoré vyhovejú naším špecifickým posteliam.

Tí, ktorí majú problémy s bolesťami, by sa mali opýtať na špecifické výhody taštičkových a latexových matracov, respektíve matracov s pamäťovou penou. Pre tých, ktorá hľadajú záruky, že ich nové lôžko im pomôže bojovať proti alergiám, máme tiež dobrú správu – antialergické matrace dnes kúpite za výhodné ceny.