Bývanie

Bezpečnosť domova na prvom mieste


Čas letných dovoleniek sa kráti ku koncu a ak vás ešte len čaká pár dní oddychu mimo domova, skôr, ako sa začnete baliť, mali by ste si zabezpečiť váš domov. Nikdy neviete, či si zlodeji nevyberú práve váš domov. Ak chcete, aby bolo vaše bývanie v bezpečí, držte sa týchto rád.

Nevypisujte nič na sociálne siete

Ak máte tendenciu písať všetko na sociálne siete, zdržte sa toho. Ak chcete pridávať fotky, dávajte ich až po návrate dovolenky. Viackrát sa stalo, že právestatusy a fotky na sociálnych sieťach spôsobili to, že ľudí vykradli. V podstate im dali echo, že nie sú doma a majú voľný „vstup“ do domácnosti. Myslite predovšetkým na svoj majetok a nie na „lajky“ zo sociálnych sietí. 

Skontrolujte, či ste uzamkli všetky dveře

Nezáleží na tom, či máte kvalitné plastové vchodové dvere, alebo drevené dvere, vždy si pred odchodom skontrolujte, či ste uzamkli všetky dvere. Ak bývate v rodinnom dome a máte pivnicu, skontrolujte aj tieto dvere. Je potrebné aspoň dvakrát skontrolovať, či všetky vstupy do domu a do šopy sú zamknuté. Nikdy neviete, na čo má kto zálusk. Mohlo by sa stať, že by vám ukradli kosačku a inú záhradnú techniku.

Poverte niekoho, aby vám išiel skontrolovať domácnosť

Počas vašej neprítomnosti by vám mal niekto ísť pozrieť do domácnosti, či je všetko v poriadku. Vetranie, polievanie kvetov a starostlivosť o domáce zvieratá na záhrade sú potrebné každý deň, nezávisle od toho, či ste na dovolenke, alebo nie.

Odporúčame ostatných rodinných príslušníkov, resp. dobrých rodinných priateľov, ktorým dôverujete.

Nechávajte odostreté žalúzie

Väčšina z nás má tendenciu zastierať žalúzie, keď odchádzame z domu. Nerobte to. Ak máte na svojich plastových oknách kvalitnú tieniacu techniku, ktorá dokáže zatemniť interiérový priestor, odporúčame vám nechávať ich odostreté. Keby necháte zastreté, zlodejom je jasné, že nie ste doma. Každý zlodej, ktorý má na niečo zálusk, si nehnuteľnosť, z ktorej chce niečo odcudziť, príde párkrát pozrieť a ak budete mať neustále niekoľko dní zastreté, bude im jasné, že nie ste doma.