Bývanie

Drevené podlahy

Kúpa drevenej podlahy je v každom prípade výhodnou voľbou, keďže ide o podlahy, ktoré sú schopné vydržať veľmi dlhý čas v naozaj kvalitný stave. Drevené podlahy sú pomerne obľúbené hlavne pre svoj krásny noblesný vzhľad, ktorý im dáva punc naozajstné originality a vysokej kvality. Ak potrebujete kúpiť podlahovú krytinu, ktorá bude pekná a navyše vydrží roky v rovnakom stave, potom sú drevené podlahy ako stvorené. Pozrime sa ale napriek tomu na plusy a mínusy, ktorými sa tento typ podláh vyznačuje. O tom, že týchto výhod a nevýhod je veľké množstvo, sa vzápätí presvedčíme.

Výhody drevené podlahy

Drevené podlahy sú vynikajúce predovšetkým pre svoj prírodný charakter. Drevo je krásnym teplým materiálom, ktorý má určite čo ponúknuť. Drevené podlahy sú veľmi silné a vie tlmiť akékoľvek nepríjemné nárazy, ktoré môžu prísť. V súčasnej dobe možno navyše zohnať drevené podlahy, ktorých základom je celý rad rôznych materiálov, medzi ktoré sa radia najčastejšie tvrdé dreviny typu buka alebo duba. Nie je ale problém voliť aj krásne drevené podlahy smrekovcové či smrekové. Ak sa tieto podlahy opatrí lakom, ich vzhľad je jedinečný a kvalita obrovská. Vydrží prakticky celý život.

Nevýhody drevenej podlahy

Drevená podlaha je v porovnaní s laminátovou celkom drahá. Niet sa čomu diviť, drevo ako také nie je samo o sebe nijako lacné. Aj pokládka drevené podlahy môže byť trochu komplikovanejšia, keďže ide o podlahy hmotnostne celkom disponovaný. Drevená podlaha tiež nie je úplne najideálnejšie variantom z pohľadu umiestnenia podlahového vykurovania. Drevo funguje ako izolant, a tak kúrenie nebude efektívna.

Neopakovateľný dizajn

Moderné drevené podlahy ponúkajú neopozeraný dizajn bez akýchkoľvek kompromisov. Ak si kúpite precízne podlahy tohto typu, potom pôjdu vidieť aj letokruhy a drevo na sebe bude mať priamo napísaný svoj vlastný životopis. Vám bude sedieť ku zvyšku vybavenie interiéru.