Kariéra

Fulfillment vyrieši starosti s logistikou každému e-shopu

Medzi časté formy podnikania patrí maloobchod. Môže to byť totiž spôsob, ako v istej miere skĺbiť svoju záľubu s podnikaním a to tak, že budete predávať tovar, ku ktorému máte blízky vzťah (napríklad oblečenie a módne doplnky, ale môže to byť takmer čokoľvek).

Hľadanie vhodných skladových priestorov nie je jednoduché

Maloobchodu pomohol v minulosti aj nástup internetu a online predajov. Ak totižto máte e-shop, môžete osloviť potenciálnych zákazníkov z akéhokoľvek kúta krajiny a tiež aj zo zahraničia. A to bez toho, aby ste mali čo i len jednu predajňu.

I keď, stále je tu nutnosť mať nejakým spôsobom vyriešené bezpečné skladovanie tovaru. Áno, veľa e-shopov začínalo v podstate z garáže a stále sa tak začínať dá, ale je to len dočasné riešenie. Akonáhle sa váš e-shop začne rozrastať, budete potrebovať „naozajstný“ sklad.

Nájsť priestory na skladovanie, ktoré vám budú vyhovovať, však môže byť celkom náročné. Určitú pomoc môžu predstavovať také logistické spoločnosti, ktoré ponúkajú aj skladové priestory s rôznymi službami podľa vašich potrieb. Len čo ak vo vašej oblasti nemôžete takú spoločnosť nájsť?

Čo je to ten fulfillment?

Otázkou je, prečo sa pri hľadaní vhodných priestorov obmedzovať len na miesto, kde žijete a jeho užšie, či širšie okolie? Čo takto využiť možnosť kompletného outsourcingu logistiky v podobe fulfillment služby?

Čo táto služba zahŕňa? V podstate všetky úkony, ktoré pri predávaní tovaru cez e-shop súvisia s logistikou a skladovaním tovaru. V prvom rade teda príjem a triedenie tovaru. Samozrejmosťou je aj jeho skladovanie v certifikovaných skladoch. Fulfillment však zahŕňa aj spracovanie objednávok, ich balenie a expedíciu, či už v rámci Slovenska, alebo aj do zahraničia. A v neposlednom rade fulfillment zahŕňa aj riešenie reklamácií.

Zdroj obrázka:

Autor: Grispb / Stock.adobe.com