Kariéra

Ako sa jednoducho stať konateľkou vlastnej spoločnosti a začať podnikať?

Obdobie materskej dovolenky je pre ženu v prvom rade o starostlivosti o dieťa. Nejedna však počas nej začne prehodnocovať svoj doterajší kariérny život. A nájdu sa aj také, ktoré ho prehodnotia tak, že sa rozhodnú začať podnikať.

Nechajte si vlastnú spoločnosť založiť

Bez ohľadu na to, či ste impulz na začatie vlastného podnikania dostali práve na materskej, alebo nie, poradíme vám, ako čo najjednoduchšie urobiť jeden zo základných krokov, ktoré na ceste k vlastnému podnikaniu musíte urobiť: stať sa konateľkou vlastnej spoločnosti.

Logickým krokom je tak založenie spoločnosti. Ako si teda založiť vlastnú spoločnosť čo najjednoduchšie? Jednoducho tak, že to necháte na iných a vlastnú spoločnosť si necháte založiť. O všetky náležitosti, ktoré k zakladaniu vlastnej spoločnosti patria, tak bude postarané bez toho, aby vás to oberalo o čas, ktorý následne môžete využiť pre iné prípravy na podnikanie.

Výhodou je aj možnosť využiť bezplatnú konzultáciu, na ktorej môžete získať odporúčania na najvhodnejšiu vlastnícku a riadiacu štruktúru spoločnosti a ďalšie rady ohľadom založenia spoločnosti.

A čo takto kúpa spoločnosti?

Alternatívnou cestou k tomu, ako sa stať konateľkou vlastnej spoločnosti, môže byť predaj spoločnosti s históriou. Takéto spoločnosti môžu byť buď aktívne, alebo také, ktoré už ukončili svoje podnikanie.

Kúpa aktívnej spoločnosti je vhodná najmä vtedy ak namiesto začínania „od nuly“ chcete skôr rozvíjať už rozbehnutý podnik. Pre niekoho je to oveľa lepšou voľbou, takže toto necháme čisto na vašom subjektívnom rozhodnutí.

A čo spoločnosti na predaj, ktoré však už ukončili svoje podnikanie? S nimi môžete získať výhodu napríklad v tom, že takáto spoločnosť už môže byť registrovaná k DPH. Pretože inak ide o zložitý a zdĺhavý proces. Rovnako však môže byť plus aj fakt, že vaša firma bude mať za sebou určitú históriu, ktorá jej môže pomôcť, napríklad pri získavaní úveru v banke a pod.

Zdroj obrázka:

Autor: Atstock Productions / Stock.adobe.com