Bývanie

Jednoduchý návod, ako sa zorientovať v ponuke sedačiek a vybrať tú správnu do obývačky

Azda najdôležitejšia a najpoužívanejšia súčasť obývačky sa po čase znehodnotí. Veľmi veľa ľudí má negatívne skúsenosti s výberom sedačiek. Kým väčšina ľudí hľadí na cenu, sú aj omnoho dôležitejšie parametre, na ktoré treba prihliadať. Chceme sa predsa v obývačke pri leňošení a pozeraní TV cítiť pohodlne.

Ako sa teda zorientovať v ponuke sedačiek a vybrať tú správnu do obývačky?

Ladenie s ostatným nábytkom 

Ak chcete vybrať tú správnu sedačku do obývačky, odporúčame vám zladiť ju s ostatným nábytkom v obývačke. Ak preferujete minimalistický štýl a aj obývačka je zariadená v tomto štýle, uprednostňujte sedačky v minimalistickom štýle. Do tohto štýlu budú perfektne zapadať práve rozkladacie pohovky. Môžete si objednať rozkladacie pohovky z Bratislavy, alebo z iných miest na Slovensku. Práve oni dokonale symbolizujú obľúbený minimalistický štýl.

Zladenie s ostatným nábytkom je veľmi dôležité. Nová sedačka nesmie v obývačke pútať neželanú pozornosť, práve naopak, mala by dopĺňať nábytok, ktorý v nej máte.

Farebné prevedenie, ktoré sa vám bude páčiť aj o pár rokov

Tú správnu sedačku vyberiete jedine vtedy, ak okrem zladenia s nábytkom budete klásť dôraz aj na farebné prevedenie. Samozrejme, konštrukcia samotnej sedačky je tiež veľmi dôležitá, avšak aj farba nesmie zaostávať.

Farebné prevedenie sedačky vyberajte také, aby sa vám páčilo aj o pár rokov. Uprednostňujú sa skôr neutrálne farby, avšak ani výraznejšie farby nemusia zaostávať. Treba však myslieť na to, že práve farbe sedačke budete prispôsobovať o pár rokov bytové doplnky a dekorácie.

Typ sedačky 

Ak sa chcete zorientovať v ponuke sedačiek, je potrebné pozrieť si všetky typy sedačiek. Okrem vyššie spomínaných rozkladacích pohoviek si môžete pozrieť rohové sedačky a účkové sedačky. Rohové sedačky sú veľmi obľúbené práve kvôli ideálnej veľkosti. Ak si chcete pozrieť najväčšiu ponuku týchto sedačiek, vyberajte si nové rohové sedacie súpravy v Bratislave.

Poskytnú dostatok miesta na sedenie, ale zároveň nezaberajú až tak veľa miesta. Účkové sedačky sú veľké, pôsobia mohutnejšie a sú vhodné do veľkých obývačiek a do tzv. otvorených obývačiek, ktoré sú prepojené s inými miestnosťami.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Jodie Johnson / Shutterstock.com