Bývanie

Markízy a plissé rolety – najnovší trend v modernom tienení

Slnečné lúče sú z roka na rok intenzívnejšie. V zimnom období sa síce sťažujeme na nedostatok slnečných lúčov, ale letné obdobie nám absenciu slnečných lúčov dokonale nahradí. 

Aby ste si však v interiéri dokázali udržať príjemnú teplotu najmä v letnom období, potrebujete kvalitnejšiu tieniacu techniku, ktorá zabráni prenikaniu slnečných lúčov do interiéru.

Takouto tieniacou technikou sú bezpochyby plissé rolety a markízy.

Plissé rolety

Pomerne novou tieniacou technikou sú praktické plissé rolety. Kvalitné plissé rolety predstavujú moderné skladacie žalúzie, ktoré vám umožní úplne zatemnenie priestoru. Pomocou neho si dokážete zakryť práve tú časť okna, ktorú práve chcete. Predstavuje elegantné tienenie, ktoré sa hodí na veľké presklené plochy, ale dokonca je využiteľné aj v podkrovných priestoroch na strešných oknách. 

Ak chcete moderné tienenie, uprednostnite plissé rolety. Zaujať vás môže aj vertikálne žalúzie, ktoré má v ponuke dokonca aj vertikálne žalúzie z drevenej tkaniny. Plissé rolety sú však plissé rolety. Kvalita, nadčasovosť, štýl a luxus – toto sú plissé rolety!

Odporúčame vám ich dávať na veľké presklené plochy, ideálne na všetky francúzske okná. Príjemne vám zatienia daný priestor a hlavne vyzerajú štýlovo. 

Markízy

Ocenia ich aj majitelia bytov, pretože im chránia nekrytý balkón pred priamym slnečným žiarením. Tienením balkónovej plochy však bránia aj prenikaniu slnečných lúčov do interiéru, čo oceníte najmä, ak na balkón vchádzate cez kuchyňu.

Štýlové markízy sa delia do dvoch kategórií – balkónové a terasové markízy. Predávajú sa v klasickom prevedení, ale nájdete aj luxusné modely, ktoré sú samozrejme drahšie. Ak chcete peknú markízu, vyberajte si markízy z vysokokvalitných látok, ktoré zvládnu silný vietor, prudký lejak, ale aj vysoké letné teploty.

Markízy a plissé rolety budú obľúbenou tieniacou technikou v tomto roku, preto neváhajte a investujte do nej už pred začiatkom leta.