Bývanie

Moderná domácnosť kopírujúca aktuálne dizajnové trendy

Túžite po modernom a príjemnom interiéri domácnosti pre vašu rodinu, v ktorom by ste trávili všetky spoločné chvíle? Potom sa pustite do práce, pretože tej vás čaká naozaj veľa. Pomôcť pri nej vám však môže náš nasledujúci článok, v ktorom sa dozviete, aký nábytok je in a aké sú ostatné trendy v oblasti interiérového dizajnu.

Čo je nové medzi nábytkom?

Síce sa v nábytku trendy nemenia výrazne, každý rok sú na trh prinášané nové kúsky, ktoré sa od tých z predošlej sezóny odlišujú často len v detailoch. V aktuálnej sezóne je hitom zelená farba, v ktorej môže byť prevedená napríklad sedacia súprava, prípadne dvierka skriniek či pracovná doska v kuchyni. Zelenú tiež dokážete výborne skombinovať s ďalšou výraznou farbou, a to žltou, alebo neutrálnou bielou, šedou či svetlou farbou dreva. Mnohé kúsky nábytku v moderných farebných odtieňoch nájdete aj v obchode Zltahala.sk.

Okrem nových farieb prináša súčasný nábytok aj nové tvary, ktoré sú príznačné najmä pre sedacie súpravy. Doteraz mala väčšina z nich hranaté krivky, dnes v obchodoch s nábytkom nájdete aj kúsky s organickými oválnymi líniami so schopnosťou priniesť do interiéru výrazný dynamický prvok.

Intimita priestorov uprednostňovaná pred ich veľkoleposťou

Intimita priestorov je ďalším zo súčasných dizajnových trendov. Intimitu však často narúšajú veľké otvorené priestory, ktoré prináša súčasná dispozícia bytov. Tie ale môžete predeliť nábytkom a vytvoriť v nich samostatné malé zóny. Púšťať sa však nemusíte do žiadnych stavebných prác, pretože vám bohato postačí nábytok. Napríklad obývacie steny sa nie vždy umiestňujú klasicky pozdĺž steny, ale často zasahujú priamo do priestoru, pričom za týmto kusom nábytku vytvárajú súkromný priestor, napríklad na oddych s knihou v ruke. Rovnakú funkciu tiež môžu plniť aj šatníkové skrine bez dvier a zadnej dosky či otvorené policové systémy, zvyčajne vyrobené priamo na mieru. Takto získa provizórna stena aj svoje ďalšie využitie.