Bývanie

Nerezové hrnce sú na varenie najlepšie

Aj keď existuje mnoho ďalších materiálov vhodných na varenie, nerezové hrnce sú dnes jednoznačne tým, s čím sa nespletiete. Funkčnosťou ani dizajnom.

Smalt, keramika, liatina, sklo, hliník… Materiálov, z ktorých sa ponúkajú moderné hrnce je mnoho. Naviac sa líšia povrchovou úpravou vnútornej časti, typom dna (často ide o sendvič zložený z viacerých materiálov), ale aj materiálmi určitých častí, ako sú uši, rukoväte, či pokrievky. Chybu rozhodne neurobíte, pokiaľ stavíte na nerezové hrnce. Ako si ich správne vybrať?

Vyberte si nerezové hrnce

Nerezové hrnce si máte možnosť kúpiť v sade, ale tiež jednotlivo. Verte, že sady sú často zbytočne veľké a občas si vystačíme s menším počtom hrncov. Pokiaľ nemáte extra veľkú kuchyňu, je to vlastne dobré zistenie. Obvykle si vystačíte s jedným väčším a jedným menším hrncom. K tomu si doplňte malú rajničku, veľkú vysokú rajnicu, a dve nižšie – s menším a veľkým priemerom. Tie však často volíme z iných materiálov. Kto má naviac veľkú záhradu a spracováva vlastné potraviny, ocení tiež veľký, 12 až 20 litrový nerezový hrniec. S týmto vybavením si vystačíte aj v štvorčlennej rodine a pri každodennom varení.

Ako si vybrať nerezové hrnce?

Možná máte doma staršiu sadu, ktorá však neslúži ako by mala. V dnešnej dobe je už nevyhnutné, aby boli hrnce vhodné na indukčnú varnú dosku. Pokiaľ varíte na plyne, dôležitý je materiál uší. Môžu byť aj plastové, ale musia byť schopné odolať obhoreniu. Overte si, či sú hrnce a aj ich pokrievky vhodné do umývačky riadu. Neplatí to u všetkých.

Kvalitné hrnce z nerezu ponúka e-shop Drobnosti.sk. Sortiment je perfektne popísaný, takže sa rýchlo dozviete všetko, čo o hrncoch potrebujete vedieť. Naviac si v e-shope kúpite aj ďalšie potreby do domácnosti.

Kuchynské potreby ako vianočný hit

Užitočné darčeky sú hitom týchto Vianoc, hlavne pokiaľ ide o tie do kuchyne. Pustili sme sa do varenia viac ako pred tým, a tak zisťujeme, čo nám v domácnosti chýba. Vymieňame si recepty a často nám k ich realizácie chýba správny hrniec, pekáč, zdobička, formička, či iné kuchynské pomôcky. Nakúpte tento rok ako darčeky potreby do kuchyne. Nemusíte pre ne nikam chodiť. E-shop Drobnosti.sk vás ponúkne kuchynské potreby aj výrobky pre stolovanie.

Čo je hitom medzi darčekmi pre kuchyňu?

Výborným darčekom sú rôzne pomôcky pre tzv. prvovýrobky. Napríklad šunkovar, alebo ošatky na pečenie chleba. Tie môžete kúpiť aj veľmi efektné, so zdobeným dnom, ktoré sa otlačí aj na pečený chlebík. Srdiečko hovorí za všetko.

Nikdy nesklamú sady nožov, hrncov, ale ani sady hrnčekov. Sú to darčeky pre rodinu, ktorú dobre poznáme a presne vieme, čo potrebuje. Potreby pre stolovanie a ďalšie kuchynské drobnosti však potešia aj susedku či kamarátku. Aj keď sa bude jednať trebárs aj len o krásny hrnček na obľúbenú spoločnú kávičku.

Dokúpte si všetko potrebné pre vianočné pečenie

Nezabudnite si dokúpiť pomôcky aj pre seba. Vianočné pečenie je tu, tak nech vám nič nechýba. Na Vianoce sa tak dokážete kompletne pripraviť na jednom mieste –v e-shope Drobnosti.sk.