Bývanie

Predĺžte si čas strávený na vašej terase

Blížiace sa leto je predzvesťou času stráveného vonku na záhrade. Vždy je však dobré nespoliehať sa iba na priazeň počasia a mať pripravené také posedenie, ktoré môžete využívať aj ak dlhšiu dobu počasie nepraje dňom stráveným vonku.

Moderné riešenie pre každého

V súčasnosti veľmi populárnym riešením, ako zabezpečiť svoju terasu pred nástrahami počasia, sú moderné pergoly. Nielenže vás ochránia pred nepríjemným slnkom počas najväčších letných horúčav, zároveň vám umožnia vychutnať si posedenie na terase aj v prípade dažďa.

Existuje množstvo spôsobov, ako si pri výbere pergoly zvoliť tú ideálnu pre vás. Za základné môžeme považovať delenie na pergoly s látkovou a lamelovou strechou. Pergoly s látkovou strechou môžu byť o niečo lacnejšie, ale veľa závisí nielen od typu strechy, ale aj od „výbavy“ jednotlivých pergol.

Už nebudete musieť riešiť počasie

Momentálne najmodernejším riešením na trhu sú bioklimatické hliníkové pergoly. Bioklimatické pergoly majú strechu z lamiel, ktoré môžete vďaka prepracovanému systému ľubovoľne naklápať a tým plynulo otvárať a zatvárať strechu. Správnym naklonením lamiel dokážete regulovať prúdenie vzduchu, čo oceníte počas letných horúčav.

Ak vám napadlo, čo so zbytkovou vodou na streche pergoly po daždi, nemusíte vyťahovať rebrík a ísť lamely utierať. Dômyselný odvodňovací systém vodu zachytí a terasa pod pergolou zostane suchá.

Nemusíte pritom pergolu montovať o dom. Môžete si vybrať aj voľne stojacu variantu pre prípad, že nemáte terasu hneď pri dome, ale trochu ďalej vo vašej záhrade.

Aby nová pergola spĺňala všetky vaše požiadavky, máte na výber z rôznych druhov voliteľnej „výbavy“. Takýmto príplatkovým vybavením môže byť posuvné zasklenie, screenové rolety, LED osvetlenie, aby ste mohli tráviť na terase čas aj po zotmení alebo reproduktory, vďaka ktorým si na terase vychutnáte vašu obľúbenú hudbu. Pergolu môžete dokonca doplniť aj o infra ohrievače alebo veterný, slnečný a dažďový senzor. Pri pergolách kvalitných značiek je diaľkové ovládanie štandard.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Santiago Cornejo / Shutterstock.com