Bývanie

Pri zariaďovaní detskej izby nemyslite len na posteľ a hračky

S narodením dieťaťa sa nezmení len váš zaužívaný denný harmonogram, ale zmení sa aj vaša domácnosť. Na začiatok pribudne postieľka, či prebaľovací pult a postupom času ako bude vaše dieťa rásť, začne byť čoraz akútnejšia potreba, aby malo vlastnú detskú izbu.

Aby vaše dieťa nerušilo susedov. Alebo oni nerušili vaše dieťa? 

Pri jej zariaďovaní zrejme budete v prvom rade myslieť na miesto na spanie, úložný priestor pre oblečenie, či hračky a v prípade väčších detí aj na nejaký písací stolík. Ak však bývate v bytovom dome, nebolo by na škodu pri zariaďovaní detskej izby myslieť aj na susedov. Aby sa z detskej izby tešilo nielen vaše dieťa, ale aj susedia, ktorí s ním budú zdielať spoločnú stenu, či bývať priamo pod ním.

Každé dieťa sa totižto rado hrá, ale nie vždy si pri hraní dáva pozor na to, koľko hluku spôsobuje a či náhodou neruší susedov. Mimochodom, s tým majú problém aj niektorí dospelí, tak čo by ste chceli od detí?

Pomôcť vašim susedom, prípadne aj opačne, vášmu dieťaťu ak máte hlučných susedov „cez stenu“ detskej izby, môžete zvýšením nepriezvučnosti „kritických“ stien. Na to vám poslúži kvalitná akustická pena na stenu, vďaka ktorej sa vaše dieťa a vaši susedia nebudú navzájom rušiť.

Kročajová izolácia je ideálne riešenie pre dobré susedské vzťahy

Špeciálne susedia pod vami sa zase potešia, ak pod podlahu použijete účinnú kročajovú izoláciu. Rozmýšľate, či je pre vás vhodná? Určite áno, keďže sa vyrába z rôznych materiálov podľa toho, ako ju použijete. Najúčinnejšie riešenie je umiestniť ju pod betónový poter, ale nájdete kročajové izolácie vhodné aj do drevenej konštrukcie podlahy, či priamo pod nášľapnú vrstvu.

Kročajová izolácia sa však nemusí použiť len v detskej izbe na tlmenie zvukov vznikajúcich pri detskej hre, ale využitie nájde v celom byte. Veď napríklad aj posúvanie jedálenských stoličiek sa dokáže nepríjemne ozývať u susedov pod vami. Nehovoriac o situáciach, keď v rannom zhone pobehujete po celom byte v opätkoch.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: MAX 3D Design / Shutterstock.com