Bývanie

Šikovný systém, ktorý vám uľahčí ukladanie oblečenia v šatníkovej skrini


Preplnené skrine, množstvo nepotrebného oblečenia a chaos v tom, kde sa čo nachádza, má skoro každá žena. Aby sme si však vytvorili systém v ukladaní, pravdepodobne bude nutné vytriediť nenosené oblečenie. Predstavíme vám ale šikovný systém, ktorý vám uľahčí ukladanie oblečenia v šatníkovej skrini tak, že sa pri otvorení skrine budete vedieť okamžite orientovať, kde čo je.

Striedanie sezón 

Ak chcete, aby malo všetko svoje miesto, začnite tým, že oblečenie rozdelíte na sezóny. Aktuálna sezóna (oblečenie aktuálnej sezóny) nechajte v spodných policiach šatníkovej skrine. Neaktuálnu sezónu vyložte do najvrchnejších políc šatníkovej skrine. Krčivé veci aktuálnej sezóny vešajte na vešiaky. Vešať na vešiaky vešajte blúzky, sukne, kardigány, saká, vesty, šaty, ale aj bundy a kabáty.

Nohavice v jednej polici 

Všetky nohavice aktuálnej sezóny dajte do najdostupnejšej police. V letných mesiacoch musia byť spolu kulotky, džínsové kraťasy, látkové kraťasy, ale aj dlhé voľné bavlnené nohavice. Ak vám to miesto umožní, dajte si do jednej police k nohaviciam aj nekrčivé sukne.

Krátke tričká a tielká 

Keďže je letná sezóna, v zvlášť polici by ste mali mať krátke tričká a tielká. Rozdeľte si krátke tričká na tie, čo nosíte aj na doma a krátke tričká, ktoré nosíte do práce, na stretnutia s kamarátkami,  na rande a pod. Takto sa vám nestane, že nebudete môcť nájsť konkrétne tričko, či tielko a všetko bude mať prehľadne uložené v poličkách. Ak máte vstavané šatníkové skrine s trvácimi posuvnými systémami, okrem jednoduchého hľadania konkrétneho outfitu budete mať jednoduché aj otváranie šatníkovej skrine.

Spodné prádlo a ponožky v komode 

Ak máte vstavané skrine, spodné prádlo a ponožky si dávajte do komody. Ak ale máte šatníkové skrine, v ktorých spodnej časti sú malé šuflíky, spodné prádlo s ponožkami umiestňujte práve do týchto šuflíkov.