Kariéra

Štúdium na strednej v zahraničí, to je nenahraditeľná skúsenosť

Len ťažko by ste hľadali mamu, ktorá by nechcela pre svoje dieťa, aby malo čo najlepší život. A k spokojnému životu patrí aj spokojnosť v kariére. Veď v práci strávime podstatnú časť života, tak sa nemôžeme tváriť, že je to niečo nepodstatné.

Predstava môže byť odstrašujúca, ale vaše dieťa tým mnohé získa

Viete, kde sú korene úspechu v kariérnom živote? No predsa vo vzdelaní. Dobré vzdelanie dokáže hneď v úvode profesijného života otvoriť vášmu dieťaťu skvelé možnosti. Má to však jeden háčik. Naše školy sú na tom v porovnaní so svetom nie príliš dobre.

Avšak kvalitné stredné školy v zahraničí ponúkajú vzdelanie aj zahraničným študentom. Áno, pre matku nie je nič jednoduché predstaviť si, že pošle svojho stredoškoláka na rok študovať niekam na opačný koniec sveta, ale pre tú skúsenosť, ktorú vaše dieťa naberie, sa oplatí to urobiť.

Kolíska hokeja má jeden z najlepších vzdelávacích systémov na svete

Populárne je napríklad ročné štúdium v Kanade. Kolíska hokeja totižto nie je len o národných parkoch, krásnych horách, nádherných jazerách a rozsiahlych veľkomestách (a o hokeji). Kanada má aj kvalitný a prepracovaný vzdelávací systém na vysokej úrovni, ktorý podporuje potenciál študentov a rozvíja ich schopnosti a talent.

Samozrejmosťou štúdia v zahraničí je aj zdokonalenie sa v cudzom jazyku. Keďže v Kanade sa okrem angličtiny rozpráva aj francúzsky, vaše dieťa sa tak počas štúdia v tejto krajine môže zdokonaliť rovno v dvoch jazykoch.

A kde vlastne bude bývať? Ubytovanie býva zabezpečené v hostiteľských rodinách. Nemusíte sa báť, že bude vaše dieťa bývať u cudzích. Každá rodina, ktorá takýmto spôsobom ponúka svoje ubytovanie, je dôkladne preverená. A to „dôkladne“ myslíme vážne, kontrolujú sa dokonca aj kriminálne záznamy.

Zdroj obrázka:

Autor: digidreamgrafix / Shutterstock.com