Bývanie

Štýlovo zariadená kuchyňa s jednoduchými hand made dekoráciami

Kuchyne patria k miestnostiam, ktoré sa rýchlo zašpinia. Každá správna gazdinka pri zariaďovaní tejto miestnosti hľadá zaujímavé dekorácie, ktoré by priestor na prípravu jedál skrášlili a zútulnili. Ak ste šikovná a tvorba rôznych hand made dekorácií vám nie je cudzia, skúste si vyrobiť napríklad takéto dekorácie, ktoré vaša kuchyňa a jedálenský kútik ocení. 

Originálne vyšívané obrusy 

Ak sa vám nepáčia moderné obrusy s množstvom gýčových vzorov, nové a hlavne pekné obrusy si dokážete vyrobiť aj sami. Ak viete šiť a ovládate nejaké ľudové výšivky, vyskúšajte si vyrobiť vlastné obrusy. Krásne osviežia kuchynský priestor a prinesú nádych histórie, domova. Originálny obrus je predsa len originálny obrus. Nikde inde taký nenájdete a budete mať istotu, že každá návšteva, ktorá k vám príde, ho bude obdivovať.

Každá oblasť na Slovensku má typické výšivky. Zistite si, aká je tá vaša a „preneste“ ju na obrusy. 

Špagát a starý zaváraninový pohár 

Ak hľadáte originálnu vázu na váš jedálenský stôl, zájdite do špajze a nájdite si starší veľkosťou vyhovujúci zaváraninový pohár. Na čo vám tento pohár bude? No predsa na to, aby ste si vytvorili originálnu zaujímavú vázu. Omotajte špagát okolo zaváraninového pohára a ak chcete, kúpte si aj farby na sklo. Vytvorte zaujímavé obrazce, alebo si nechajte zaváraninový pohár len so špagátom. Vytvoríte jednoduchú a zároveň originálnu dekoráciu, ktorá zapasuje aj do vašej kuchyne. Dekorácia vám bude pripomínať vidiecky štýl, ktorý je v súčasnosti veľmi obľúbený. Krásne bude ladiť k vašim jednoduchým závesom a obrusom.

Hnedá je v kuchyni vítaná. Je to farba dreva. 

Kuchyňa a zvuková izolácia 

Vyrobte si tieto zaujímavé dekorácie, ktoré nenájdete len tak hocikde. Odporúčame vám pouvažovať nad výberom koberca do kuchyne a podlahy. Ideálnou voľbou sú protišmykové koberce a dlažba. Nezabúdajte ani na zvukovú izoláciu podlahy. My vám jednoznačne odporúčame najkvalitnejšiu kročajovú izoláciu. Eliminuje zvuky na nízkej frekvencii, ako je dupot, buchot, chodenie. Kročajovú izoláciu oceníte nielen vy, ale aj vaši susedia pod vami.