Bývanie

Tvorenie pre radosť

Vôbec si nedokážem spomenúť, ako som začala tvoriť. Ako prišlo to prianie niečo vyrobiť. Niečo, na čo bude radosť sa pozerať. Vec, ktorá vnesie do duše naozajstný pokoj a pocit šťastia. Ale presne viem, čo ma k tvorbe viedlo. Túžba za sebou niečo nechať. Aj keby išlo len o maličkosť. Niečo ma poháňalo vziať lepidlo, nožnice a tvoriť. Tá potreba ísť do obchodu a nakúpiť čokoľvek, čo je vhodné na výrobu nádherné dekorácie do domova. Možno si nevybavím presne tú dobu a tú potrebu. Čo ale nikdy nezabudnem je ten pocit pri činnosti samotnej. Dielo, ktoré vzniká pod rukami a to vedomie, že bude niekomu zdobiť interiér domova …

Prvotiny samozrejme nestáli za nič. Boli to len testovacie kúsky, ale ja aj tieto prvé výrobky tvorila s láskou a nadšením. Strašne ma bavilo neustále sledovať, kam čo prilepiť, pridať, vložiť. Toľko ma to napĺňalo a stále napĺňa! Tento svoj nový koníček som nazvala „duševné očista“. Deň, ktorý je zložený len z starostlivosti o domácnosť a deti, deň, keď neviete, kam skôr skočiť, deň, ktorý je ako cez kopirák s tým včerajším … Tieto dni sa mi zdali šedivé, nudné. Tak som si ich chcela spestriť. Dve hodinky, kedy dvojčatá spala vo svojich postieľkach a ja bezcieľne brouzdala po internete, som chcela vyplniť. Niečím, čo vyplní to prázdno vo mne samotnej.

Obzerala som sa po svojom „domove“, ktorý ani domovom nie je a v duchu plakala sama nad sebou. Vari takto som chcela dopadnúť? Sama s deťmi v dome, ktorý je skôr väzením ako ozajstným domovom? Ten pocit ma ovládol a každý deň sa zhoršoval. A ja vedela, že ak s tým rýchlo nezačnem niečo robiť, nedopadne to dobre. Tak som si našla prácu – fyzickú. Práve týmto začali vznikať všetky venčeky, všetky dekorácie. Začala som obchádzať veľkosklady a inšpirovala sa v obchodoch.

Začala som s nadšením vyrábať a predávať všetky mnou vymyslené výtvory. A bavilo ma to, tak strašne ma to bavilo! Každý výrobok som si chcela nechať, mala som chuť ho nikam neposielať, neodovzdávať. Preto som všetky venčeky a svietniky robila tak, ako by som ich robila do svojho domova. Nie do súčasného, ale do toho, ktorý si ešte len tvorím. Zatiaľ len vo svojich snoch, neskôr aj v realite.

A tak vznikali adventné venčeky o Vianociach. Vznikli svietniky hodiaci sa do interiéru a predstavujúce domov plný lásky, harmónie a radosti. Začali vznikať venčeky, ktoré môžu byť celoročne zavesené na dverách. A takto to celé začalo … Mojou túžbou vytvoriť si domov … Krásny, láskyplný domov … Vitajte u mojej tvorby …