Bývanie

Vdýchnite vašej záhrade druhý život

Možno ste sa nedávno presťahovali do nového domu a rozhodli ste sa, že svojej záhrade, trávniku alebo terase dodáte trochu lesku. Alebo je to miesto, kde ste strávili celý svoj život a teraz by ste chceli urobiť niekoľko jemných alebo možno aj výraznejších zmien. Ale ako začať?

Funkcia priestoru

Pri úprave záhrady myslite na to, aby ste využili priestor v záhrade tak, aby fungoval pre každého člena rodiny. Deti milujú hrať sa v záhrade, preto je dobré zvoliť kútik s hracími zariadeniami. Ak nedisponujete veľkým priestorom vsaďte na prenosné malé pieskovisko a hojdačku, ktoré deti zabavia na celé hodiny.

Pokiaľ ide o nábytok, lavička na piknik je ideálnou voľbou pre kreatívnu mladú rodinu a samozrejme chýbať nemôžu ani záhradné hojdačky. Ďalšou skvelou možnosťou je sada ležadiel s dostatkom priestoru pre celú rodinu, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si večeru alebo herný večer v záhrade.  V lete určite využijete aj chladiace tašky, vďaka ktorým budete mať vždy po ruke vychladený nápoj, aj keď bude vonku nad tridsať stupňov.

Budiš svetlo

Osvetlenie hrá v našej záhrade dôležitú úlohu. Proces vytvárania osvetlenia vašej záhrady môže byť zábavný a pútavý, pretože vďaka vonkajšiemu osvetleniu môžete do vašej záhrady priniesť príjemnú náladu. Máte pri ňom kontrolu nad vytváraním jedinečného vonkajšieho prostredia inšpirovaného vašou vlastnou predstavivosťou.

Solárne lampy sa stávajú čoraz obľúbenejšou alternatívou k bežným a nákladným elektrickým svetlám, ktoré v súčasnosti osvetľujú naše domy a obytné priestory.

Solárne svetlá sú cenovo dostupné, jednoducho a bezpečne sa inštalujú a je možné ich ľahko premiestniť a predovšetkým ušetríte na nákladoch na elektrickú energiu. Solárne svetlá využívajú fotovoltaické články, ktoré cez deň absorbujú slnečné svetlo a premieňajú ho na energiu. Nabíjateľné batérie akumulujú energiu a sú tak k dispozícii v noci, keď je to potrebné. Pri nakupovaní solárnych svetiel je dôležité prispôsobiť svetlo funkcii, ktorú má vykonávať.