Kariéra

Vybavenie, bez ktorého by žiaden poľovník nemohol vykonávať svoju prácu

Každý poľovník má na starosti určitý revír, za ktorý je plne zodpovedný. Najmä teraz v zimnom období je potrebné myslieť najmä na dokrmovanie lesnej zveri, ktorá je závislá od krmiva, ktoré im nachystá človek. Aby si však poľovník plnil svoju prácu, potrebuje všetko potrebné vybavenie. Nejde len o pušku, sú aj iné dôležité veci, na ktoré treba myslieť.

Termovízia

Tento prístroj je potrebný najmä na nočný lov. Funguje podobne ako nočné videnie, len s tým rozdielom, že objektív kvalitnej termovízie zbiera namiesto zbytkového svetla infračervené žiarenie. Každý z nás vyžaruje iné množstvo infračerveného žiarenia a platí to aj u zvierat v lese. Ak chce poľovník loviť počas noci, kedy je väčšia časť lesnej zveri na love, kŕmi sa, potrebuje k tomu výkonnú termovíziu, ktorá dokáže rozlíšiť lesnú zver od iných objektov v lese. Takto dokáže spozorovať lesnú zver na veľkú diaľku, čo mu uľahčí mierenie a vie, kam má ísť, aby mu zver neušla. Dokáže dokonca aj identifikovať ranenú zver.

Nočné videnie

Nočné videnie pracuje so zbytkovým svetlom, ktoré je viditeľné v okulári. Poľovníci ho využívaniu na mapovanie revíru, pozorovanie správania lesnej zveri, na fotenie lesnej zveri,vyhľadávanie lesnej zveri, ale slúži aj na pohyb v lese po západe slnka.

Ak poľovník chce mať prehľad, čo sa v lese okolo neho deje, potrebuje mať pri sebe kvalitné nočné videnie. V ponuke nočných videní nájde monokulárne, binokulárne, ale aj čoraz populárnejšie digitálne nočné videnie.

Ak sa venujete poľovníctvu, odporúčame vám nájsť si dobrého slovenského predajcu týchto poľovníckych potrieb. Rozhoduje predovšetkým kvalita, odolnosť, ale aj značka poľovníckych potrieb. Bez nočného videnia a termovízie by ste však do lesa nemali chodiť. Je potrebné mať okolo seba prehľad, najmä však vtedy, ak sa do lesa vyberiete počas ruje.