Deti Rodina

Využite škaredé zimné dni na stavanie puzzle

Aj keď začiatok tohto roka vyzeral nádejne a mohli sme sa tešiť zo snehovej pokrývky, netrvala príliš dlho a musíme sa zmieriť s tým, že zimy nie sú také, aké bývali kedysi.

Navyše pandémia koronavírusu mnoho rodín zavrela doma. Deti sa učia online, viacerí rodičia pracujú z domu.

Ak ale počasie nevychádza a nemôžete ísť na prechádzku, využite škaredé zimné dni na stavanie puzzle.

Detské puzzle

Ak máte deti, pochopiteľne, nebudete s nimi stavať puzzle z veľkého množstva dielikov. Pre najmenších sú v ponuke puzzle detské puzzle. Sú dostatočne bezpečné, aby ich dieťa neprehltlo, neodhryzlo z nich a zvládnu aj neopatrné zaobchádzanie tých najmenších.

Detské puzzle majú výlučne len detské motívy, predovšetkým rozprávkové motívy. Počet dielikov sa pohybuje okolo 50-60. Len pre porovnanie, dospelý bežne stavajú niekoľko tisícové puzzle.

Puzzle s deťmi stavajte ideálne na stole, či na podlahe. Deti takáto aktivita zabaví. Navyše ak sa jedná o ich obľúbené postavičky, o to viac sa budú tešiť na stavanie puzzle.

Puzzle sa môžu dávať však len starším deťom, zväčša od troch rokov.

Puzzle pre dospelých

Puzzle sú hra pre všetky vekové kategórie. Určite pri nich môžete tráviť čas aj vy. Odporúčame vám ale zabezpečiť si nejakú podložku, aby ste postavené dieliky mohli z podlahy bez problémov presunúť na iné miesto a aby ste ich neoddelili. Môžete použiť pozliepané výkresy, či kartónový papier.

Odporúčame kúpiť si veľké puzzle 5000. Poskladané dieliky takýchto puzzle vám zaberú veľa miesta a aj času pri skladaní. Zároveň sú ale najkrajšie. V prípade, že si z nich chcete spraviť obraz, odporúčame to. Stačí si len kúpiť lepidlo na puzzle.

Využite práve pochmúrne zimné dni na skladanie puzzle. Pustite si do pozadia príjemnú hudbu, nachystajte nejakú zdravú maškrtu a hor sa do stavania!

 

Zdroj obrázka:

Autor: Rido / Shutterstock.com