Bývanie

Vyzbrojte svoju domácnosť na jesennú a zimnú sezónu

Ešte stále máme skvelú možnosť tešiť sa zo slniečka a tepla letných dní. August sa však už čoskoro stretne v dverách so septembrom a ten je nie len predzvesťou prichádzajúcej jesene, ale i prvý jesenný mesiac. Na jesennú a zimnú sezónu je potrebné adekvátne vybaviť i našu domácnosť. Príjemné teplé počasie sa rázom premení na sychravejšie, daždivejšie a pochopiteľne i chladnejšie. Ste pripravený na sezónu, ktorá zavíta do našich dní a domácností už čoskoro po odchode letného augusta?

Nový koberec s hrubším materiálom

Poznáte tie jesenné večery, keď vonku zúri sychravé počasie a vy trávite večernú pohodu doma v objatí bezpečia svojej domácnosti. Pri príprave na jesennú a zimnú sezónu je samozrejme vítané a viac než potrebné v prvom rade myslieť na vykurovanie domácnosti. Príjemná teplota nesúca sa miestnosťami vášho domova môže byť však znásobená i kobercami. Letné obdobie, keď sme behali častokrát úplne bosí vystrieda jesenný čas, keď nám je častokrát zima najmä od povrchu podláh. Ak nemáte v domácnosti podlahové krytiny, ktoré disponujú zabudovaným kúrením, tak máte i inú alternatívu – koberec. Pri výbere koberca na zimnú sezónu dbajte najmä na materiál a jeho hrúbku. Počas chladných dní padne vhod, keď nás od nôh bude hriať mäkký hrejivý povrch koberca.

Bez rohože sa dá len ťažko zaobísť

S daždivým počasím prichádza ruka v ruke i blato a rôzne nečistoty, ktoré sa veľmi šikovne a nečakane môžu objaviť na podlahe našej predsiene. Podobne je tomu i v prípade drobných kamienkov, ktoré veľmi ľahko dokážu poškodiť povrch podláh. Pre tento prípad sú najvhodnejším riešením rohože, ktoré možno ľahko umiestniť pred vchod domu alebo napríklad do predsiene. Rohožou nič nepokazíte ani v prípade jej umiestnenia do kúpeľne či pred posteľ. Práve to sú miesta, kde častokrát stúpame bosí a môžeme pociťovať chlad.

Jesenné a zimné obdobie majú svoje neopakovateľné kúzlo. Chladnejšej klímy či sychravejšieho počasia sa zaručene netreba báť. Veď predsa v predstihu na to pripravíte svoju domácnosť.