Bývanie

Zaobstarajte si pred záverom letných prázdnin novú modernú tieniacu techniku


Letné prázdniny sa pomaly, ale isto blížia ku koncu a ak vás tohtoročné leto naozaj potešilo, potešte aj váš domov novou modernou tieniacou technikou. Ak vám žalúzie alebo rolety už plnohodnotne neslúžia, nahraďte ich novými vonkajšími žalúziami a na záhradu si zaobstarajte slnečné plachty. 

Vonkajšie žalúzie 

Obľúbený spôsob tienenia, aký predstavujú nadčasové vonkajšie žalúzie, nenájdete u žiadnej tieniacej techniky. Keďže sú dnes rodinné domy stavané tak, aby mali čo najviac presklených stien, je potrebné hľadať inú tieniacu techniku, ktorá dokonale prekryje veľké presklené plochy. Vonkajšie žalúzie takou tieniacou technikou rozhodne sú. Predstavujú účinnú tepelnú ochranu budovy aj v extrémnych horúčavách. Sú umiestňované výhradne pre okná, no nemajte obavy, ani silný vietor a dážď im neublíži. Sú stavané na nepriaznivé podmienky v jesennom a zimnom období. Vonkajšie žalúzie je zložené z lamiel, ktorých úlohou je odrážať slnečné lúče, vďaka čomu vám nepreniknú do interiéru a nebudú zvyšovať interiérovú teplotu.

V ponuke moderných vonkajších žalúzií nájdete vonkajšie žalúzia, ktoré sú ovládané buď manuálne, alebo motoricky. Stačí si vybrať, ktoré vám viac vyhovujú. 

Slnečné plachty 

Hľadáte kvalitné tienenie na záhradu? Nie je nič lepšie, ako stabilné slnečné plachty. Slnečné plachty vám umožnia nastaviť si tieň tak, ako vám vyhovuje. Najčastejšie si ich ľudia dávajú k bazénom, k otvoreným terasám a schovávajú sa pod ne cez najväčšie letné horúčavy.

Na výber máte z veľkého množstva materiálov a farebných prevedení a oceniť na nich oceníte naklápacie mechanizmy, ktoré ako sme spomínali, vám umožnia nastaviť si tieň tam, kde chcete.

Ak máte otvorené terasy (nekryté), odporúčame vám kúpu kvalitných slnečných plachiet.