Bývanie

Zrenovujte si exteriér a záhradu vášho rodinného domu


Vysoké denné teploty a teplé ročné obdobie nám umožňovalo viac času tráviť vonku. Okrem oddychu, ktorý sme si vychutnávali na lehátku, by sme ešte pred príchodom chladného ročného obdobia mali zrenovovať exteriér a záhradu rodinného domu. Čím by ste mali začať?

Natieranie striech 

Vrchná časť vášho rodinného domu je krytá kvalitnou strešnou krytinou, no pri nesprávnej starostlivosti sa životnosť strešnej krytiny výrazne skracuje. Aby ste neprišli o kvalitnú strešnú krytinu, stihnite ešte pred záverom letnej sezóny zrealizovať natieranie strechy. Odporúčame vám skôr odborné natieranie striech. Na Slovensku nájdete firmy, ktoré sa špecializujú na natieračské práce a vedia vám natrieť aj strechu rodinného domu. Nezabúdajme na to, že strecha je vystavovaná fyzikálnym, mechanickým, fyzikálno-chemickým a biologickým vplyvom a práve preto musí byť pravidelne natieraná, aby slúžila niekoľko desaťročí.

Umývanie okien a terasy 

Kým je počasie ako tak príjemné, využite pekné dni na umývanie okien. Ak ale máte k niektorým oknám komplikovaný prístup, najmite si firmu, ktorá má v ponuke výškových prác aj umývanie okien špeciálnou technikou. Takto si uľahčíte prácu a budete mať istotu, že všetky okná budú čisté.

Nezabúdajte aj dôkladne poumývať terasové priestory – gril, drevenú lavicu, stôl a v prípade nepriaznivého jesenného počasia ich schovajte na suché miesto – do šopy, komory.

Ponatierajte záhradný drevený nábytok

Ak je súčasťou vašej záhrady drevený záhradný nábytok, odporúčame vám ešte pred chladnými ročnými obdobiami ponatierať všetok drevený záhradný nábytok. Ochranný náter má chrániť pred šúpaním a pred nízkymi teplotami.

Kúpte si zásobníky dažďovej vody 

Polievanie úžitkovej záhrady je nočnou morou všetkých záhradkárov. Ak chcete, aby ste mali na jeseň dobrú úrodu, kúpte si zásobníky dažďovej vody, ktoré vám umožnia uskladniť väčšie množstvo kvalitnej dažďovej vody, ktorú rastliny potrebujú, aby sa správne vyvíjali a rástli.