Krása

Ako mať skutočne biele zuby? Najlepším spôsobom sú bieliace pásiky

Aby sme mali zdravé a krásne zuby, musíme si ich pravidelne a dôkladne čistiť. To počúvame už od detstva. Ale aj napriek tomu sa stane, že aj keď si zuby čistíte pravidelne a naozaj dôkladne a aj ich máte zdravé, nie sú tak žiarivo biele, ako by ste chceli.

Nesnažte sa zuby vybieliť rôznymi pochybnými metódami

Ak vás trápi takýto problém a vyskúšali ste už množstvo zubných pást a výsledný žiarivý úsmev sa nedostavil, je potrebné si uvedomiť, že problém nebude na povrchu vašich zubov, ktorý si čistíte kefkou a pastou. Zrejme vás trápia zožltnuté mikro-škvrny, ktoré sa nachádzajú pod sklovinou.

Ako sa týchto mikro-škvŕn zbaviť? Môžete si nechať zuby vyčistiť ambulantne, čo však bude stáť nemalú sumu. Existujú aj rôzne „babské recepty“ pre dôkladné vyčistenie zubov, napríklad žuvanie špenátu a šalvie, potieranie zubov koncentrovaným extraktom z citróna, či dokonca ich leštenie sódou bikarbónou.

Viete čo majú uvedené recepty na biele zuby spoločné? To, že by ste sa im mali vyhnúť. V lepšom prípade (špenát a šalvia) to bude bez efektu, v horšom prípade (extrakt z citróna a sóda bikarbóna) môžete narobiť viac škody, ako úžitku.

Bieliace pásiky sú efektívne a finančne nenáročné riešenie

Ak chcete vyskúšať bielenie zubov doma, zaobstarajte si kvalitné a overené bieliacie pásiky. Tie obsahujú rovnaké ingrediencie aké používajú zubní lekári v ambulanciách. Bieliace pásiky sú však lacnejšie ako spomínané ambulantné bielenie a nehrozí vám pri ňom poškodenie chrupu ako pri niektorých vymenovaných „babských receptoch“.

Vybrať si môžete z viacerých druhov pásikov podľa toho ako intenzívne a v akom časovom horizonte chcete mať zuby vybielené. Prípadne môžete pri výbere zohľadniť aj to, či máte citlivé zuby.

Zdroj obrázka:

Autor: Yuriy Maksymiv / Shutterstock.com