Krása

Praktické letné beauty tipy pre ženy všetkých vekových kategórií

Letné prázdniny začali a mnohé rodiny práve na začiatku prázdnin absolvujú dovolenku pri vode. Každá žena chce byť počas leta krásna nielen v plavkách a preto sa snaží pár týždňov pred plavkovou sezónou držať diétu.

Diéty ale nie sú všetko. Ak chcete vyzerať počas leta dobre, okrem úpravy jedálnička, je potrebný pohyb a pravidelná „skin care“. Ponúkame vám preto praktické letné beauty tipy pre ženy všetkých vekových kategórií.

Používajte kvalitné SPF

Slnko je počas leta veľmi intenzívne a väčšina z nás podceňuje ochranu pred UVA a UVB žiarením.   Ak chcete zabrániť predčasnému starnutiu pokožky a chcete sa vyhnúť škaredým pigmentovým škvrnám najmä na tvári, používajte kvalitné SPF. Používať by sme ho mali počas celého roka, nielen v lete.

Odporúčame siahať po lekárenských produktoch, ktoré sú kvalitné a sú testované. Jedinou ich nevýhodou je vyššia cena, avšak do ochrany pokožky pred UVA a UVB žiarením sa oplatí investovať.

Aby ste sa ale chránili pred slnkom, treba nanášať dostatočnú vrstvu opaľovacieho krému a po určitej dobe opäť aplikovať novú vrstvu. To platí nielen na tvár, ale aj na celé telo.

Ženy, ktoré používajú make-up, by mali voliť kvalitný make-up s SPF.

Nepodceňte starostlivosť o chodidlá a nechty na nohách

V letných mesiacoch vystavujeme nohy, chodidlá viac ako v iných ročných obdobiach. Práve preto je potrebné dôkladne sa o ne starať. Pod dôkladnou starostlivosťou si predstavte odstraňovanie zhrubnutej kože pomocou pemzy, dôkladnú hygienu a kvalitnú manikúru. Nepríjemnosťou môže byť zarastanie nechtov, či mykóza nechtov. V lete vám veľmi pekne ukáže na nohách francúzska manikúra alebo klasický biely lak.

Samozrejmosťou je aj hydratácia (odporúčame krém s Ureou) a v prípade, ak vám nohy zapáchajú od potu, používajte dezodorant na nohy (s obsahom Tea Tree oleja).

Na kúpaliskách a vo wellnesse odporúčame mať vlastnú obuv, ideálne protišmykové gumené šľapky.

Na pláž noste slamený klobúk a plážový kaftan

Na pláži sa treba chrániť a to nielen slnečníkom, ale aj kaftanom, či dostatočne veľkým slameným klobúkom, ktorý zakryje hlavu a tvár.

Samozrejmosťou sú aj náhradné suché plavky. Vyhnete sa tak zápalom intímnych partií. Ak ste už mali niekedy problémy s genitálnymi bradavicami, viete, že zdravie intímnych partií si treba chrániť.

Zdroj obrázka:

Autor: Yellowj / Shutterstock.com