Krása

Zanedbávania seba samej bolo dosť, teraz je čas byť opäť krásnou

Pamätáte sa, kedy ste naposledy urobila niečo pre seba? Ak ste posledné roky strávila výchovou detí, možno si ani nespomeniete. Vtedy žena často zabudne, že je potrebné starať sa aj o seba. Aspoň občas.

Pigmentácie majú viacero príčin, ale aj riešení

Roky zatiaľ plynú a zrazu je mladistvá krása fuč. Avšak nie nenávratne. Stačí len začať myslieť sčasti aj na seba a dopriať si nejaký skrášľujúci zákrok, ktorý vám navráti to, čo sa vám roky pokúšali vziať. Krásu mladice.

Jedným z estetických problémov, ktoré môžu dokonca vzniknúť aj v tehotenstve, sú pigmentové škvrny. Typicky vznikajú v oblasti tváre, krku, či na chrbtoch rúk. Odstránenie pigmentácií ponúkajú aj kozmetické salóny, ale tie môžu používať len menej účinný povrchový peeling.

Ak však riešenie tohto problému zveríte dermatológovi, ten vám môže aplikovať stredne hlboký až hlboký peeling, ktorý je omnoho účinnejší. A nielen to. V dermatologických ambulanciách vás dokážu tohto problému zbaviť aj inými metódami, akými sú CO2 laser alebo intenzívne pulzné svetlo (IPL).

Zatočte s problémami, ktoré prichádzajú s vekom

Ďalším problémom, ktorý sa častejšie objavuje po 40-ke, ale môže sa objaviť aj u „dvadsiatok“, sú rozšírené cievky. Tie sa vyskytujú na lícach, nose, brade, nohách a hrudníku. Estetickým problémom sú hlavne, keď splynú dohromady. Súvisia so starnutím kože, ale podpísať sa na ich vzniku môže aj slnečné žiarenie.

Aj na tento problém však existujú účinné riešenia. Na účinné odstránenie cievok, ktoré majú hrúbku 0,4 – 1,4 mm sa používa špeciálny cievny laser. Ten cievku zničí pod povrchom kože, ktorú neporuší. Organizmus takto zničenú cievku prirodzene vstrebe.

Najmä v oblasti tváre sa často tvoria aj veľmi tenké červené žilky. Rovnako ako pri spomínaných pigmentáciách aj tu nájde využitie kvalitné IPL, ktoré redukuje plošné začervenania a vlásočnicové popraskané žilky.

Zdroj obrázka:

Autor: Ihor Bulyhin / Shutterstock.com