Krása

Čistenie pleti by mala byť súčasť našej každodennej rutiny

Tak, ako sa príkladne usilujeme starať o svoje zdravie by nemala byť podceňovaná ani starostlivosť o našu pleť. Mnohí považujú rutinu starostlivosti o pleť za niečo nepodstatné a neprikladajú jej dostatočnú dôležitosť. Opak je však pravdou a pleť potrebuje našu pozornosť a následnú starostlivosť, a to nie len z času na čas, ale na pravidelnej báze. Čistenie pleti je jednou z dôležitých súčastí starania sa o pleť, ktorá by nemala byť vynechávaná ani jeden deň.

Make – up nie je jedinou podmienkou pre čistenie pleti

Čistenie pleti je častokrát zanedbávané najmä počas dní, keď na tvári nie je počas dňa nanesený make – up. Ten však nie je jedinou podmienkou, ktorá nás má vyzývať k dôkladnému vyčisteniu pleti. Túto povinnosť voči našej zdravej pokožke na tvári by sme si nemali zabúdať plniť aj počas dní, keď sa nelíčime.

Ráno odštartujte čistou vodou

Naša ranná čistiaca rutina by mala byť zahájená jemným opláchnutím tváre vodou. Čistiaci prostriedok prichádza na radu až následne. Pri výbere a nákupe produktu na čistenie pleti nemožno siahať vždy po na prvý pohľad najvhodnejšej možnosti. Je potrebné dôkladne zvážiť, či je produkt vhodný pre váš typ pleti, nakoľko napríklad mastná pleť si vyžaduje úplne inú starostlivosť ako citlivá pleť. Pre ranné čistenie pleti možno zvoliť prípravok s ohľadom na to, že naša pleť sa ráno prebúdza a je citlivejšia.

Večerné upokojenie pleti

Pre večerné vyčistenie pleti je potrebné najskôr dôkladne odstrániť denné líčenie. Prípravok je opäť potrebné zvoliť v závislosti od typu pleti. Pred uložením sa na spánok je ideálne používať prípravky, ktoré majú upokojujúci účinok na pleť a pripravia ju na spánok. Pri večernom čistení pleti je potrebné venovať dostatočnú pozornosť i očnému okoliu.

Nezabúdajte, že pleť čistíte i z vnútra

Okrem vonkajšieho čistenia pleti nemožno zabúdať ani na fakt, že o čistotu našej pleti sa do podstatnej miery stará i naša životospráva. Práve v prípade pleti treba mať na pamäti, že žiaden kozmetickým prípravok na svete sa nepostará o zdravie, kvalitu a čistotu pleti tak, ako vyvážená životospráva.

Pri čistení pleti je veľmi efektívnym pomocníkom i sonická kefka na tvár, ktorá dodáva procesu čistenia ešte väčšiu účinnosť. Už ste túto čistiacu pomôcku niekedy vyskúšali?